Yurtdışı Üniversitelerine Ne Zaman Başlanır?

Yurtdışında yaşayan ve yaşamak isteyen vatandaşlarımız için, Vizeler, Green Card, Eğitim ve benzeri konular
Kullanıcı avatarı
She
7.Seviye Üye

Okunmamış mesaj

Amerikan Üniversitelerine :

Spring semester: Ocak

Summer semester: Mayıs

Fall semester: Ağustos aylarında başlanır.

İngiltere ve Kanada Üniversitelerine Eylül Aylarında başlanır.

Avustralya Üniversitelerine ise Şubat ayında başlanır.

Yurtdışı Üniversitelerinin Aradıkları Nitelikler:

Yurtdışı üniversitelerinin pek çoğu öğrenci seçimini çok titiz bir şekilde yaparlar. Özellikle dünyanın en iyi üniversiteleri olarak bilinen Amerika’da “Harvard, MIT, Yale, UC-Berkeley, UCLA”, İngiltere’de “Cambridge, Oxford, London School of Economics, London Business School”, Kanada’da “Victoria Universitesi, Toronto Üniversitesi ve Mc Gill Üniversiteleri” başvuru yapan öğrencilerin çok başarılı olmasını ister. Her yıl dünyanın dört bir yanından onbinlerce başarılı öğrenci bu üniversitelere başvuru yapar. Bunlardan ancak çok az bir kısmı adı geçen üniversitelere kabul edilir.

Bu nedenlerle çok başarılı olmayan öğrencilerin bu üniversitelere başvuru yapmamaları tavsiye edilir. Günümüzde, Amerika’da yaklaşık 3000, İngiltere’de 90, Kanada’da 70, Avustralya’da ise 50 civarında üniversite ve kolejde eğitim yapmak mümkündür. Bu nedenle yurtdışı üniversitelerinde mutlaka öğrencinin durumuna uygun bir program bulunur. Önemli olan, öğrencinin gerçekçi olması ve kendisini kabul edebilecek üniversitelere başvuru yapmasıdır. Global Vizyon Üniversite Yerleştirme Danışmanlarının yardımı ile sizi kabul edebilecek ve diploması Dünya’da ve Türkiye’de tanınan bir veya birkaç üniversite bulabileceksiniz

“Yurtdışında Yaşam ve Eğitim” sayfasına dön