Egitim Sektörü Hakkinda bilgiler..

Yurtdışında yaşayan ve yaşamak isteyen vatandaşlarımız için, Vizeler, Green Card, Eğitim ve benzeri konular
Kullanıcı avatarı
She
7.Seviye Üye
Mesajlar: 2388
Kayıt: 25 May 2008, 15:45
Konum: кiмѕєℓєя υмяυмdα dєiℓ !

Okunmamış mesaj

Hangi Ülkelere öğrenci yerleştiriyoruz?

Amerika , İngiltere, Kanada, Avustralya gibi İngilizce eğitim veren tüm ülkelerin Üniversite ve Kolejlerine lisans, yüksek lisans veya dil eğitimi için öğrenci yerleştirme hizmeti veriyoruz. GLOBAL VİZYON aşağıda listesi verilmiş üniversite ve kolejlere doğrudan yerleştirme hizmeti vermektedir. Ancak, dünya genelinde pek çok üniversiteye ise öğrencinin istekleri doğrultusunda başvuru yapmaktadır.

Yurtdışında Üniversite Eğitimi Öncesi Kendinize Şu Soruları Sormalısınız:

1) Yurtdışında eğitim için yeterli mali kaynağa sahip misiniz?

2) Yurtdışında eğitim için gerekli yasal formaliteleri tamamladınız mı? Örneğin askerlik ertelemenizi yaptırdınız mı?

3) Hangi alanda ve hangi bölgede ne tür bir okulda eğitim yapmak istediğinizi düşündünüz mü?

4) İstediğiniz üniversitelerin kriterlerine uymak için gerekli koşulları yerine getirdiniz mi? Akademik durumunuz okulun kabul için koştuğu şartlara uygun mu?

5) Türkiye’den uzakta uzun yıllar yaşayabilecek misiniz? Kültür şokuna hazırlıklı mısınız?

6) Toefl veya IELTS gibi sınavlara kayıt yaptırdınız veya girdiniz mi?

7) Hocalarınızdan akademik referanslarınızı aldınız mı?

8) Okulunuzdan not dökümünüzü istediniz mi?

9) Kendinizi ve yapmak istediklerinizi özetleyen bir “essay” yazdınız mı.?

YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNE YERLEŞTİRME HİZMETİMİZ NEDİR VE NASIL İŞLER?

GLOBAL VİZYON, Yurtdışı üniversitelere lisans ve yüksek lisans için yerleştirme hizmeti, öğrencinin akademik ve İngilizce dil bilgisi düzeyine göre 3 farklı biçimde işlemektedir.

1-Şartlı kabul- Conditional acceptance: Genel akademik durumu yurtdışı üniversitelerine girmek için yeterli olup, ancak İngilizce dil testlerine henüz girmemiş öğrenciler için bazı üniversiteler tarafından şartlı kabul verilir.Üniversitenin şartı, belirli bir tarihe kadar Cambridge sınavlarından iyi derece First Certificate , Advanced veya Proficiency sınav sonucu yada TOEFL sınavına girip minumum 500-550 civarında bir puan veya IELTS sınavından 6 ve üzerinde bir sonuç alabilmektir. Şartlı kabul isteyen öğrenci ingilizce yeterlilik belgesi haricinde gereken belgeleri(not dökümü, referans, essay ve iş deneyimi) başvuru esnasında GLOBAL VİZYON’a teslim etmelidir.

2-Doğrudan Yerleştirme-Direct Placement: Gerek akademik ve gerekse İngilizce dili açısından yeterli düzeye sahip olan öğrenci başlamak istedikleri dönemden en az 6-8 ay öncesi tüm evraklarını GLOBAL VİZYON’ a teslim etmek zorundadır.Öğrencinin tüm belgeleri eksiksiz olacağından istemiş olduğu üniversitelere doğrudan yerleştirme yapılır.

3-Yurtdışında İngilizce, University Foundation, Pre-MBA veya Pre-Master kursu yaparken yerleştirme: Yutdışında pek çok merkezde İngilizce dil, Pre-MBA, üniversiteye hazırlık kursu öğrenci yerleştiren GLOBAL VİZYON öğrencilerini bu kurslarını izlerken kendilerinin de ziyaret edip tasvip ettikleri üniversite ve kolejlere yerleştirmektedir.Akademik veya İngilizce açısından yetersiz olan öğrencilere tavsiye edilen bu yerleştirme biçiminde; öğrenci gitmek istediği bölümün görevlileriyle mülakat yapabilecek ve üniversite seçme aşamasında bizzat kendisine uygun bir okulu daha kolay bulabilecektir.
“Yurtdışında Yaşam ve Eğitim” sayfasına dön