ingiltere' de üniversite egitimi

Yurtdışında yaşayan ve yaşamak isteyen vatandaşlarımız için, Vizeler, Green Card, Eğitim ve benzeri konular
Kullanıcı avatarı
detay
7.Seviye Üye

Okunmamış mesaj

İngiliz üniversiteleri köklü geçmişleri,sundukları programlardaki kaliteleriyle dünyanın sayılı eğitim kurumları arasındadırlar.

İngilizler ;Siyasi & Politik ve Ekonomik alanlardaki geçmişlerine ve uygulamalarına bakılınca son derece planlı,programlı ve iyi organize olmuşlardır.Bu uygulamar eğitim kalitesini de beraberinde getirmiştir.
Üniversite eğitiminiz akademik bilginin yanısıra,iş yaşamına pratik bir bakış açısı kazanmanızı da sağlayacaktır.

İngiltere’de Üniversite Ve Kolej Programları;

İngiltere’de üniversite eğitimi 3 yıl sürer.Ancak birinci yıl
FOUNDATION olarak adlandırılan bir yıllık eğitimle ingilizcenizi ilerleterek üniversitede gireceğiniz bölüme hazırlanmanız gerekir.

Foundation yılında,üniversitede girilecek bölümle ile ilgili alanlarda(muhasebe,işletme,kimya vs) akademik eğitim görülür ve bu yıl sonunda sorıumlu olunan derslerden geçerek 3 yıllık üniversite eğitimi başlar.

Yurtdışından katılan öğrenciler genelde foundation eğitimi ile başlarlar.
Bu program için en az lise mezunu olmanız gerekir.

(FE) Further Education (İleri Eğitim) : Kariyer Amaçlı Meslek Eğitimi,İngilizce Dil Kursları ve daha birçok alanda eğitim olanağı sağlayan FE kurumları, Amerika’daki community college’ler gibi tanımlanabilirler,eğitim süresi iki yıldır.FE eğitim üniversite eğitiminin ilk iki yılına denk gelmektedir ve FE’den sonra üniversitenin sadece son sınıfı tamamlanarak üniversite mezunu olunabilir.
En yaygın Further Education çeşitleri,(EFL)English as a foreign language,ASL Level,A
Level olarak sıralanabilir.

A-Level Kursları :Genellikle iki yıl sürer. 600 kadar özel ve devlet kurumu bu eğitimi vermektedir.Bu eğitim alındıktan sonra A-levelsınavında ilgili konulardan,üniversite tarafından beklenilen başarı puanı alınarak üniversite eğitimine devam edilebilir.

(HE)Higher Education(Yüksek Eğitim) : 3 yıllık lisans eğitimi,Yüksek lisans ve doktora programlarını içeren eğitimdir.

Yüksek lisans ve doktora eğitimine başlamak için istenen sınav başarı puanları okullara göre farklılık göstermekle beraber
IELTS 5.0/TOEFL 550 şeklinde genellenebilir.

İngiltere’de üniversite eğitimi Eylül ayında başlar.

İngiltere'de 1 YILLIK Üniversite Eğitim Maliyeti

Mühendislik,Kimya,Fizik vs.Teknik bölümler için;
Eğitim Maliyeti (£)6.000-(£)15.000

İşletme,Psikoloji gibi İktisadi ve Sosyal Bölümler için
Eğitim Maliyeti (£)4.500-(£)12.000

Kişisel Giderler (£)2.500-(£)5.000
Konaklama (£)3.000-(£)4.000

“Yurtdışında Yaşam ve Eğitim” sayfasına dön