Ingilterede Egitim..

Yurtdışında yaşayan ve yaşamak isteyen vatandaşlarımız için, Vizeler, Green Card, Eğitim ve benzeri konular
Kullanıcı avatarı
She
7.Seviye Üye
Mesajlar: 2388
Kayıt: 25 May 2008, 15:45
Konum: кiмѕєℓєя υмяυмdα dєiℓ !

Okunmamış mesaj

Resimİngiltere, seçkin eğitim kurumları ve köklü eğitim sisteminin yanı sıra, zengin tarihi, geleneksel yaşam tarzı, farklı kültürü ve muhteşem doğal güzellikleriyle, İngilizce öğrenmek isteyen binlerce yabancı öğrenciye ev sahipliği yapıyor. “Dünyanın Başkenti” unvanıyla tanınan Londra, yüzlerce yıllık akademik geleneğin beşiği Oxford ve Cambridge, büyüleyici doğal güzellikler ile denizin kucaklaştığı Bournemouth ve Brighton, öğrencilerin tercih ettiği şehirlerin başında geliyor.

İngiltere'de, dil eğitimi sunan 2000’i aşkın okul bulunuyor. Bu okullardan 350 kadarı British Council (İngiliz Kültür Heyeti) onayına sahiptir ve söz konusu okulların eğitim standardı, konaklama seçenekleri ve sosyal imkanları periyodik olarak denetlenmektedir..
Kullanıcı avatarı
She
7.Seviye Üye
Mesajlar: 2388
Kayıt: 25 May 2008, 15:45
Konum: кiмѕєℓєя υмяυмdα dєiℓ !

Okunmamış mesaj

Resim10 adımda İngilterede İngilizce

1. Ön Görüşme; Öğrenci ile detaylı bir ön görüşme yapılarak kişisel gereksinimleri ve öncelikleri belirlenirken, İngiltere vizesi almak için herhangi bir engelinin olup olmadığı sorgulanır.

2. Araştırma ve Değerlendirme; Öğrencinin bütçesine ve gereksinimlerine uygun olduğu düşünülen okulların katalogları incelenir, internet siteleri ziyaret edilir, CD’leri izlenirken okul ve konaklama ücretleri, yaşam giderleri, uçak bileti, sağlık sigortası, vize ücretleri gibi masraflar da hesaplanır ve bir maliyet tablosu oluşturulur. İngiltere’de eğitim için planlanan tarihlerde indirimde veya özel promosyonda olan okullar konusunda bilgi verilir. Danışmanlık hizmetlerimizin ücretsiz olduğu ve okulların liste fiyatı dışında herhangi bir ücret talep edilmeyeceği hatırlatılır.

3. Karar ve Kayıt; İngiltere’de eğitim alacağı okula karar veren öğrenci kimlik ve iletişim detayları hakkında soruların yer aldığı ayrıca, İngilizce dil seviyesi, gideceği okul, seçtiği program ve tercih ettiği konaklama bilgilerini içeren bir kayıt formu doldurur ve kesin kayıt sırasında okul ücretinden düşülmek üzere bir depozito öder. İdealist, kaydı alınan öğrencinin vize başvurusunda kullanılacak kayıt kabul belgesini ve proforma faturasını 3 iş günü içinde okuldan getirtir.

4. Uçak Bileti Rezervasyonu; Kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından isteyen öğrenciler için en uygun tarihli ve en ekonomik fiyatlı İngiltere uçak biletini öğrenci adına ayırtan İdealist, bu hizmet karşılığında uçak bilet fiyatı dışında ekstra bir ücret talep etmez.

5. Pasaport ve Vize İşlemleri; İlk kez pasaport alacak öğrencilere pasaport çeşitleri, süreleri ve maliyetleri hakkında detaylı bilgi verilerek en kısa sürede pasaportun çıkartılması önerilir. İngiltere Öğrenci Vizesi için gerekli belgelerin listesi öğrenciye verilir ve bu belgelerin tamamlanıp İdealist’e teslim edilmesi istenir. İnternet ortamında online ve İngilizce olan İngiltere Vize Başvuru Formları danışmanlarımız tarafından özenle doldurulur, vize ücreti internet üzerinden yatırılır ve Vize Başvuru Merkezi'nden öğrenci adına randevu alınır. Öğrenci, randevu gün ve saatinde Vize Başvuru Merkezi'ne giderek parmak izi verir, dijital fotoğraf çektirir ve İdealist tarafından hazırlanmış olan vize dosyasını teslim eder. Vizesi olumlu sonuçlanan öğrencilere pasaportları konsolosluk tarafından kargo ile gönderilir. Konsolosluğa vize görüşmesine davet edilen öğrenciler ise detaylı bir şekilde görüşmeye hazırlanarak sorulabilecek muhtemel sorular hakkında bilgi verilir.

6. Uçak Biletinin Satın Alınması; Vize işlemleri olumlu sonuçlanan öğrenci uçak biletini satın alır.

7. Okul ve Konaklama Ücretinin Yatırılması; Kayıt sırasında ödenen depozito okul ücretinden düşülerek kalan miktar öğrenci tarafından İdealist’e yatırılır veya direkt olarak okulun hesabına havale edilerek banka dekontunun bir kopyası İdealist’e teslim edilir. İdealist kanalıyla İngiltere’ye yapılan ödemeler için havale ücreti alınmaz.

8. Gidiş Öncesi Bilgilendirme; Öğrenci, İngiltere’nin iklim, kültür, beslenme alışkanlıkları, yaşam standartları ile ilgili olarak bilgilendirilir. İlk kez yurtdışına çıkacak öğrencilere gidiş ve varıştaki havaalanı prosedürleri hakkında bilgi verilir. İhtiyaç duyuluyorsa öğrenci için havaalanında karşılama servisi organize edilir. Karşılama servisi istemeyen öğrencilere havaalanından konaklayacakları yere nasıl ulaşacakları anlatılır.

9. İletişim; İngiltere’de eğitime başladığı hafta içinde öğrenci ile iletişim kurularak her şeyin planlandığı gibi gidip gitmediği sorulur.

10. Varış Sonrası Destek; Okul, konaklama veya başka bir konuyla ilgili yaşanabilecek bir sorunda öğrenciler İdealist’e iş telefonu, cep telefonu, e-mail veya msn kanalıyla ulaşarak 7 gün / 24 saat yardım alırlar.

Kullanıcı avatarı
She
7.Seviye Üye
Mesajlar: 2388
Kayıt: 25 May 2008, 15:45
Konum: кiмѕєℓєя υмяυмdα dєiℓ !

Okunmamış mesaj

İngiltere’deki Türk Temsilcilikleri

Londra Büyükelçiliği
43 Belgrave Square
London
SW1X 8PA

Tel: 00 44 20 73 93 02 02
00 44 20 73 93 92 92

Fax: 00 44 20 73 93 00 66

e-mail: turkish.emb@btclick.com
web: www.turkishembassylondon.org

Londra Başkonsolosluğu
Rutland Lodge, Rutland Gardens, Knightsbridge
London
SW7 1BW

Tel: 00 44 20 7591 69 00
00 44 20 7591 69 01

Fax: 00 44 20 75 91 69 11

e-mail: turkishconsulate@btconnect.com
web: www.turkishconsulate.org.uk
Kullanıcı avatarı
She
7.Seviye Üye
Mesajlar: 2388
Kayıt: 25 May 2008, 15:45
Konum: кiмѕєℓєя υмяυмdα dєiℓ !

Okunmamış mesaj

İngiltere Vizesi için Gerekli Belgeler

En az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaportunuz, varsa eski pasaportlarınız

Pasaportunuzun 1’den 4’e kadar olan sayfalarının fotokopisi

Son 6 ay içinde çekilmiş, 3,5 x 4,5 cm ebadında, 2 adet vesikalık fotoğrafınız (Fotoğrafın arka fonu beyaz ve yüzünüz doğrudan fotoğraf makinesine bakar şekilde olmalı ve fotoğrafın %70’ini kapsamalıdır. Gözler açık, ağız kapalı olmalı, gülümsenmemelidir.)

Vize ücreti:
- 6 aydan kısa süre eğitim alacak öğrenciler için 170 YTL,
- 6 aydan uzun süre eğitim alacak öğrenciler için 265 YTL
- Yeşil Pasaportlu öğrenciler vize ücreti ödemeyecektir.

İngiltere’deki eğitim kurumundan alınmış kabul mektubu ve proforma fatura (İdealist tarafından getirtilecektir)

Öğrenciliğiniz devam etmiyorsa son diplomanızın fotokopisi ve İngilizce tercümesi

Halen öğrenciliğiniz devam ediyorsa öğrenci belgenizin aslı, fotokopisi ve İngilizce tercümesi. Tatil dönemi dışında yurtdışına gidecekseniz okulunuzdan alınmış, eğitiminizden izninizin olduğunu belirten mektup ve İngilizce tercümesi.

İngiltere’de kalacağınız sürece masraflarınızı karşılayabileceğinizi kanıtlamanız için gereken belgeler:
Size ve/veya anne, baba, eş, kardeşe ait;
- Banka cüzdanlarının aslı ve fotokopisi (en az son iki aylık hesap hareketleri belgelenmelidir)
- Maaş bordroları, işyeri sahibi olanların işyeri ile ilgili evrakların fotokopisi ve İngilizce tercümesi (Ticaret odası faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, kuruluş gazetesi)
- Malvarlığı varsa tapuların, araç varsa ruhsatının fotokopisi (noter tasdikli kopya önerilir)
- Kira geliri varsa kira kontratlarının fotokopisi ve İngilizce tercümesi

Çalışıyorsanız, son 3 aya ait maaş bordronuz, işyerinizden izinli olduğunuzu ve döndüğünüzde işinize devam edebileceğinizi gösterir mektup ve İngilizce tercümesi ( Vergi levhası ve imza sirküleri İngilizce tercümeleri eklenecektir.)

İngilizce öğrenmek için herhangi bir dil kursuna gittiyseniz aldığınız sertifikanın fotokopisi ve İngilizce tercümesi, sertifika almadıysanız kursa devam ettiğiniz tarihleri gösteren ve seviyenizi açıklayan bir mektup ve İngilizce tercümesi, herhangi bir dil yeterlilik sınavına girdiyseniz (TOEFL, IELTS vb) alınan skoru gösteren belge

Öğrenci olmayan erkek adayların askerlik durumunu gösterir belge ve İngilizce tercümesi

İngilizce doldurulmuş vize başvuru formu (Formlar eğitim danışmanlarımız tarafından doldurulacaktır)

18 yaşın altında olup anne, baba ile seyahat etmeyen öğrenciler için anne ve babadan alınmış, noter onaylı muvaffakatname ve İngilizce tercümesi
“Yurtdışında Yaşam ve Eğitim” sayfasına dön