Almaya ve Avusturyada Üniversite ve Fakülte Seçenekleri

Yurtdışında yaşayan ve yaşamak isteyen vatandaşlarımız için, Vizeler, Green Card, Eğitim ve benzeri konular
Kullanıcı avatarı
Elif_Ce
8.Seviye Üye
Mesajlar: 4792
Kayıt: 20 Ara 2009, 17:17

Okunmamış mesaj

Eğitim Seçenekleri
1) Almaya ve Avusturyada Üniversite ve Fakülte Seçenekleri:

Bu ülkelere gidecek öğrenciler gerek ÖSS Puanı ile alımlarının yapıldığı gerekse Öğrencinin “kendi” seçeceği bölümde okuma şansını elde edecek ve kariyerini bu yönde belirleme şansına sahip olacaklardır. Öğrenciler bu üniversitelerde İşletme, Uluslararası İlişkiler, Mühendislik dalları gibi birçok farklı bölüm ve fakülteden seçim şansı bulunacaktır.2 ) Üniversitelere Kabul ve Kayıt Şartları

Öğrenci isterse 3 veya 4 yıllık Bachelor Diploması, isterse Yüksek Lisans diplomasını özel ya da devlet Üniversitelerinde tamamlayabilecektir.

Bunun karşılığında öğrenciden istenilen şartlar ve koşullar ise şu şekilde özetlenebilir:•Öğrencinin ÖSS barajını geçmiş olması ve liseden mezun olmuş olması gerekmektedir.
•Öğrencinin bir devlet üniversitesine kabul puanı bulunması tercih nedenidir.
•Öğrenciden temel seviyede ( Elementary seviyesinde ) Ingilizce bilgisi istenecektir. (AYKO ’ya yapacağı başvuru esnasında Ingilizce seviye tespit sınavının yanısıra IQ testi yapılacaktır.)
•Buna ek olarak temel yada ileri düzey almanca bilgisi mevcut olan öğrencilere de Almanca seviye tespit sınavı yapılacaktır


3 ) Staj ve Kariyer Fırsatları:
Yurt dışındaki bu üniversitelerde okurken öğrenci isteği doğrultusunda dil kursuna devam edebilir , yaşadığı bu ülkenin dilini isterse bir ek dili de ana dili gibi öğrenirken aynı zamanda istediği dalda lisans eğitimini tamamlayabilir ve üniversitelerin sunduğu staj ve kariyer fırsatlarından yararlanabilir.

Resim

Öğrenci 4 yılın sonunda eğitimini tamamlamış, iki yada daha fazla yabancı dile sahip, gerekli stajlarını tamamlamış ve kazanması gereken tüm tecrübeleri kazanmış olarak mezun olacaktır.4 ) Vize ve Konaklama:

Tüm okul kayıt şartları konusunda yardımların yapılacağı gibi öğrencinin ihtiyacı olan vize, yurt yada konaklama gibi işlemlerinde de yardımcı olunacaktır. Öğrencinin tek yapması gereken ise bir yıllık hazırlık eğitimini başarı ile tamamlaması olacaktır. AYKO ayrıca öğrencilerin Almanya ve Avusturyaya gidişlerini de organize edecektir.


5 ) Öğrenci AYKO ’ya aşağıdaki belgeler ile başvuruda bulunacaktır:· Lise Mezuniyet Belgesi ya da Diploma

· Lise Transkripti

· Detaylı Özgeçmiş

· Başvuru yazısı ( Statement of Purpose ) Bu yazıda öğrenci başvuru nedenlerini, amaç ve hedeflerini yazmalıdır.

“Yurtdışında Yaşam ve Eğitim” sayfasına dön