Yüzyılın Aşkı 13 Temmuz’da Enka Açıkhava Tiyatrosun'da

Yeniler, neredeler, ne zamanlar, tiyatro nedir, izlediklerim, hayatında tiyatro görmemişler
Kullanıcı avatarı
eLis
7.Seviye Üye
Mesajlar: 1694
Kayıt: 11 Ağu 2008, 00:57
Konum: ♫♪♫

Okunmamış mesaj

Yüzyılın Aşkı, mekan, tarih, bilet fiyatları
Deniz Celiloğlu “Yüzyılın Aşkı” İle Tiyatro Sahnesinde


Resim

Mekan: Enka Açıkhava Tiyatrosu - İstanbul
Tarih/Saat : 13 Temmuz Çarşamba, 21:15.
Yazan – Yöneten: Yeşim Özsoy Gülan
Işık Tasarım: Kemal Yiğitcan
Ses Tasarım: Korhan Erel
Video Tasarım: Melisa Önel
Sahne ve Kostüm Tasarım: Başak Özdoğan
Reji Asistanı: Ferdi Çetin
Teknik Masa: Tuncay Kurt
Video Montaj: Barış Doğrusöz
Fotoğraflar: Genco Gülan (oyun öncesi su altı fotoğrafları)
Oyuncular: Deniz Celiloğlu, Sanem Öge
Bletler: biletix
Bilet fiyatları: 23.50 TL


Ve Diğer Şeyler Topluluğu'nun kurucusu Yeşim Özsoy Gülan'ın yazıp yönettiği yeni tiyatro oyunu "Yüzyılın Aşkı"; 12 Şubat 2011, Cumartesi akşamı saat 20:30'da GalataPerform'da gerçekleşecek prömiyeri ile perdelerini açacak! Geçen yüzyılın Türkiye'sinde 8 değişik zamana giderek, o dönemde yaşadıklarını hayal eden ve birbirlerine kavuşamayan iki sevgili üzerine kurulu oyunda; "Kanıt" adlı diziyle tanınan Deniz Celiloğlu ve izleyicisinin karşısına son olarak "Ejder Kapanı" adlı filmle çıkan Sanem Öge rol alıyor.
Yurt içi ve yurt dışında, tiyatro alanında özellikle yeni metinler yaratmak konusuna odaklanan Ve Diğer Şeyler Topluluğu'nun yeni projesi "Yüzyılın Aşkı", geçtiğimiz yüzyıla ve o yüzyılın Türkiye'sine resmi tarihin dışında çıkarak farklı bir yorum getirmeyi ve bu yolla yakın tarihimizle olan bağlarımızı güçlendirmeyi amaçlıyor.

"Yüzyılın Aşkı"nda; Yeşilçam Sinema Ödülleri'nde "Ev" filmiyle "En İyi Erkek Oyuncu" adayı olan, 2008den beri pek çok başarılı tiyatro projesinde yer alan ve şu sıralar rol aldığı "Kanıt" adlı dizideki başarısıyla dikkat çeken Deniz Celiloğlu ve oynadığı birçok tiyatro oyununun yanı sıra, son olarak "Ejder Kapanı" adlı filmde hemşire rolünde izlediğimiz Sanem Öge rol alıyor. Sahne ve kostüm tasarımını Başak Özdoğan'ın gerçekleştirdiği "Yüzyılın Aşkı"nın ses tasarımını; bilgisayarı akustik sazlarla aynı sahnede çalınabilen bir enstrüman olarak ele alan ve yurt içinde ve dışında pek çok konserler gerçekleştiren Korhan Erel üstleniyor. Oyunun su altında gerçekleştirilen fotoğraf çekimleri, yapıtları Berlin, Paris ve İstanbul'daki koleksiyonlarda yer alan çok yönlü sanatçı Genco Gülan'a, video çekimleri ise Altın Portakal Ödüllerinde "Ben ve Nuri Bala" filmiyle En İyi Belgesel Ödülü alan Melisa Önel'e ait.İlgili kelimeler: Deniz Celiloğlu, Enka Açıkhava Tiyatrosu, Sanem Öge, Yeşim Özsoy Gülan, Yüzyılın Aşkı, Yüzyılın Aşkı 13 Temmuz Enka Açıkhava Tiyatrosu

“Tiyatro” sayfasına dön