Pis 7 li Dizi Müzikleri ve Dizi Oyuncuları

Pis 7'li fragmanları, bölüm özeti, izleyici yorumları ve tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
Jazz
2.Seviye Üye

Okunmamış mesaj

Pis Yedili Dizisi Konusu, Oyuncuları, Müzikleri, Şarkı Sözleri

Resim

Yönetmen : Haluk Bener
Senaryo : Gani Müjde
Yapım şirketi : Tükenmez Kalem

Her yıl olduğu gibi bu yılda yeni bir Lise Dizisi ekranlara gelmeye başladı.
Show Tvnin gençlik dizi Pis 7li yayın hayatına başladı.
Pis 7 li Salı Günler saat 20:00 de Show tv de.

Dizinin Konusu :

Pis 7 li okudukları lisede çıkan yangın sonucu açıkta kalan yedi liseli gencin, zorunluluktan geçiş yaptıkları özel bir kolejde ikoncanlar adını taktıkları yeni kolejli arkadaşlarıyla aralarında geçen atışmalı ve eğlenceli diyaloglarla dolu bir okul hikayesi. İstanbul’un varoş mahallelerinden birindeki yoksul öğrencilerin okuduğu devlet lisesi çıkan yangın sonucu kül olur. Milli Eğitim’deki idealist danışman Filiz hanım, öğrencileri tıklım tıkış diğer ilçe liselerine yerleştirir ama yedi öğrenciye gidecekleri bir okul bulamaz. Tek seçenek ilçe sınırları içindeki zenginlerin ve yüksek bürokratların çocuklarının okuduğu Özel Girişim Koleji gibi gözükmektedir. Filiz hanım bu Yedi öğrenci için okulun kapısını çaldığında terslenir. Ama pes etmez ve zorla da olsa yedi fakir öğrencinin zenginlerin okuduğu bu koleje kabul edilmelerini sağlar. Kolejin başarıya endeksli sistemine sıkı sıkıya sahip çıkan müdiresi Esma Sultan bu öğrencilerin not ortalamalarını düşüreceği endişesiyle onları istemese de, altın kalpli müdür yardımcısı Hasan Paşa’nın ve Filiz öğretmenin destekleri ile bu yedi öğrencinin hayatında yeni okullarında yepyeni bir yaşam başlar.

Pis 7 li Oyuncu ve Karakterleri :

Mahallenin haytaları, zengin ailelerin çocuklarıyla aynı çatı altında buluşunca çatışmalar da başlar. Çünkü okulun yedi yeni öğrencisi tam bir Pis Yedili çetesi gibidir. Her birinin de lakapları vardır. Bayrampaşalı, Orço, Pc ve Trafo lakaplı erkeklerin yanı sıra sarışınlığı nedeniyle Cimbom, esmerliği yüzünden Kara Biber, her işe karışması nedeniyle adı Salça’ya çıkan kızlar, kısa sürede kolejin altını üzerine getirecektir. Okulun modern ve çağdaş yapısı alıştıkları bir şey değildir ama hem uyum hem uyumsuzlukla dolu günler içerisinde yeni yuvalarını da sahipleneceklerdir. Burada aşık olacaklar, burada dövüşecekler, burada başaracaklardır.

Ayşegül Aldinç (Esma Sultan)
Özge Özberk (Filiz Öğretmen)
Asuman Dabak (Songül)
Turan Özdemir (Hasan Paşa)
Kadir Doğulu (Bayrampaşalı)
Hazal Şenel (Salça)
Melis Babadağ (Elçin)
Ahmet Yıldırım (PC)
Barış Üregül (Küçükbey)
Uraz Kaygılaroğlu (Canburger)
Güneş Zavrak (Dilkopat)
Burak Alkaş (Orço)
Bükre Atala (Karabiber)
Eda Ece (Cimbom)
Halil Babür (Trafo)

Hiç Bitmez Bu Masal Kolpa Grubu

Nefesimi tuttum, korkmuyorum
Bugün vazgeçmek için çok erken
Uzar mı yol giderken, sormuyorum
Adımlarım hep büyük kendimden
Belki çok üzülüp giderim gelmem
Belki yağmur olup yağarım bilmem
Hiç bitmez bu masal
Belki zoru seçmek gelir içimden
Belki hayatla yüzleştiğimden
Hiç bitmez bu masal
Ben yazar ben yaşarım
Motto:
“Yoksuklukları en büyük zenginlikleriydi, bir de aşkları…”

Tnk Hey Pardon Şarkı Sözü (Pis 7’li Dizisi)

Hey pardon ,
Yıldızlarınızı yere düşürmüşsünüz
Bir tanesinide bana verebilirmisiniz
Gözlerinizden yansıyan ışık sizin değil o yıldızların
Aşkınız bile tasarrufu cılız, bir ışık
Hep ben ben ben ben dedim
Soyu tükendi,kurtla prenslerin
Eli izleri yine sen sen yedin,
Doymadı kara kara deliklerin
Hey Pardon

ilgili kelimeler: : Dizi Müzikleri 2012 pis 7li, pis 7 li müzikleri jimin, pis 7 li müzikleri kim yapıyor, pis 7 li oyuncuları, pis 7li Dizi Müzikleri, pis 7li gani müjde, pis 7li senaristi kim, Pis Yedili Dizi Müziği, Pis Yedili Dizi Müzikleri, Pis Yedili Dizi Müzikleri Dinle, Pis Yedili Dizi Müzikleri Video, Pis Yedili Dizi Şarkıları Video, Pis Yedili Dizisi, Pis Yedili İzle, Pis Yedili Jenerik Müziği, Pis Yedili Jenerik Şarkısı, Pis Yedili Müziği, Pis Yedili Müzikleri, Pis Yedili Müzikleri Dinle, Pis Yedili Videoları, Pis Yedili Yeni Dizi Müziği, Pis Yedili Yeni Dizi Müzikleri, Pis Yedili Yeni Dizi Şarkısı, Pis Yedili Yeni Müziği, Pis Yedili Yeni Müziği 2012, Pis Yedili Yeni Şarkısı

“Pis 7'li” sayfasına dön