Yer Gök Aşk Dizisi / Emir Benderlioğlu

Yer Gök Aşk fragmanları, bölüm özeti, izleyici yorumları ve tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
Elif_Ce
8.Seviye Üye
Mesajlar: 4792
Kayıt: 20 Ara 2009, 17:17

Okunmamış mesaj

Emir Benderlioğlu 'Yer Gök Aşk'ta!...


Fox'un bu sezon ikinci yılına girecek olan reyting rekortmeni dizisi "Yer Gök Aşk"a yeni bir oyuncu katılıyor..

Yer Gök Aşk'a taze kan geldi
Başrollerini Murat Ünalmış ile mayıs ayında evlendiği Birce Akalay'ın paylaştığı Avşar Film imzalı dizinin yeni bölümlerinde Emir Benderlioğlu da rol alacak.

"Dedektif Biraderler", "Kavak Yelleri" ve son olarak "Keskin Bıçak" dizilerindeki başarılı oyunculuğuyla dikkatleri üzerine çeken Benderlioğlu, dizinin ikinci jönü olacak. Yönetmen koltuğunda Kemal Uzun'un oturduğu projenin yapımcısı Şükrü Avşar, Kapadokya'nın büyülü ortamında çekilen dizinin kadrosuna başka oyuncuların da katılacağını açıkladı.

Resim


Atıf Emir Benderlioğlu 28 Ekim 1979 Ankara'da doğdu. İstanbul Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini bitirdi. Önce Heykel okuyan oyuncu Daha sonra Grafk Bölümüne geçti daha sonra TRT tanıtım kordinatörü olarak çalıştı. Ankara'da arkadaşı Alper Çağlar ile tanıştı ve daha sonra Alper Çağlar'ın yönetiminde:

Camgöz (2007) - Batu
Bukalemun (2006) - Ozan
4 Saat (2004) - Ferit
filmlerinde ve rollerinde oynadı. Camgöz hariç bu filmlerde başrol oynadı. Çağlar'ın filmlerindeki performansıyla beğeni toplayan oyuncu Harika Uygur casting ajansına kaydoldu ve İstanbul'a yerleşti.
Ademin Trenleri adlı filmdeki karakterleden biri olan Bekir karakterini canlandırdı. Daha sonra da Sessiz Fırtına adlı dizide İbrahim karakterini canlandırdı. 2008 yılında da Med Yapım dizisi olan Dedektif Biraderler'de başrol oyuncusu olarak Savaş karakterini canlandırdı. Şimdi ise Kavak Yelleri'nde Mine'nin sevgilisi Burak karakteri ile karşımıza çıkan Emir Benderlioğlu fotoğrafçılıkla da yakından ilgilenmektedir. Animasyon, 3D grafik gibi konulardaki yarışmalarda da ödüller kazanmıştır. Ayrıca yakın zaman önce yakın arkadaşı Işın Karaca, Ferdi Kurtuldu ve Eda Ertürk'le İstanbul Cihangir Akyol sokakta Cafe Benderli isminde bir cafe açmıştır. Ve 2010'un Ocak ayında vizyona girmesi beklenen DELİ DUMRUL Kurtlar Kuşlar Aleminde adlı iddalı komedi filminde dumrul adlı basrol karakteri ile karsımıza cıkacaktır. Şimdilerde ise TRT1'de yayınlanan Ayrılık adlı dizide Eytan karakterini canlandırıyor.

Adem'in Trenleri (2006) - Bekir
Sessiz Fırtına (2007) - İbrahim
Dedektif Biraderler (2008) - Savaş
Kavak Yelleri (2008) - Burak
DELİ DUMRUL Kurtlar Kuşlar Aleminde (2009) - Dumrul
Ayrılık (2009) - Eytan

“Yer Gök Aşk” sayfasına dön