Kendini köpek sanıyor

Kullanıcı avatarı
DeLii
5.Seviye Üye
Mesajlar: 520
Kayıt: 03 Tem 2011, 22:29

Okunmamış mesaj

İngiltere'de bir çift ölmek üzere aldıkları bir kuzuyu köpekleriyle birlikte büyütünce ortaya ilginç bir karışım ortaya çıktı.Güncelleme:29 Eylül 2011 07:12
İngiltere'de yaşayan Alison Sinstadt (48) ve Simon Sherwin (50) çifti, köpekleri Jessie'ye bir arkadaş bulmak için bir çiftliğe gittiler. Orada bir köpek bulamadılar. Ancak nadir şekilde doğum yapan bir koyunun üçüz kuzularından biri verildi kendilerine. Onlar da Jack adını verdikleri kuzuyu getirip köpeklerinin yanına koydular ve büyütmeye başladılr. Ancak zaman geçtikçe Jack "kimliğini" unutup köpek gibi davranışlar sergilemeye başladı.

Köpek nereye giderse oraya gitmeye başladı. Garip şekilde melemeye başladı. Yani yarı kuzu, yarı köpek olmuştu Jack artık. Köpekten tek farkı ot yemesiydi. Hatta çiftlikte koyunların arasına bıraktırıldığında, o bir köşeye çekilip kendini "yabancı" hissediyordu. Bu durumu kabullenen sahipleri de ona köpek gibi davranmaya başladılar.

Konuyla ilgili açıklama yapan Veteriner David Howell "Koyunlar bazı insanlardan daha akıllı, davranışları öğrenme kapasitesi yüksek" diyor ve ekliyor: Jack'te olduğu gibi doğal ortamlarından uzaklaştırıldıkları zaman nasıl yetiştirilirse o şekilde yaşayabilirler.

“İlginç Haberler” sayfasına dön