Al Di Meola - Zülfü Livaneli Konseri

Kullanıcı avatarı
busem
8.Seviye Üye
Mesajlar: 4594
Kayıt: 27 May 2008, 14:09
Konum: PaTRoN

Okunmamış mesaj

Al Di Meola, Zülfü Livaneli’nin 40. Sanat Yılını Kutluyor.

Tarih : 22 Kasım 2011
Saat : 20.00
Yer : İş Sanat Kültür Merkezi
Şehir : İstanbul AvrupaDünyaca ünlü Amerikalı caz ve dünya müziği gitaristi Al Di Meola, ünü Türkiye’nin sınırlarını aşan Zülfü Livaneli’nin 40. sanat yılını dörtlüsüyle birlikte muhteşem bir konserle onurlandırıyor. Sürdürdüğü çok yönlü kariyerinde 300’e yakın besteye ve 30’a yakın film müziğine imza atan, 1999 yılı San Remo “En İyi Besteci” ödülüne sahip Livaneli’nin pek çok eseri, Londra Senfoni Orkestrası, Joan Baez, Maria Farandouri, Maria del Mar Bonet, Jocelyn B. Smith, Leman Sam gibi onlarca yerli ve yabancı sanatçı ve topluluk tarafından yorumlandı.

Dünya müziğini cazla harmanlayan çalışmalarıyla bir öncü olan Di Meola’nın kendine özgün aranjmanlarla Zülfü Livaneli’yeeşlik edeceği gecede, Livaneli’nin en sevilen bestelerine yer verilecek. Kariyeri boyunca kendisine üç altın albüm ve dünya çapında altı milyondan fazla albüm satışı getiren müziğinin kalbinde, Di Meola’nın karmaşık ritmik senkoplarla birleşen kışkırtıcı lirik melodilere ve sofistike armonilere olan büyük ilgisi yatıyor.

Gerçek bir gitar üstadı ve üst sınıf bir virtüöz olan Al Di Meola, son 30 yılda üretken besteciliği ve yirmiden fazla kaydıyla saygın birsanatçı olarak tanınıyor. Di Meola ve Livaneli 22 Kasım’da İş Sanat’ta…

Peo Alfonsi: 2. Gitar
Fausto Beccalossi: Akordeon
Peter Kaszas: Davul

Resim

Mekan: İş Sanat Kültür Merkezi
Adres: İş Kuleleri 4.LEVENT / İstanbul
Bilet Fiyatları: 1. Kategori - 82.00 TL
2. Kategori - 71.50 TL
3. Kategori - Tam 55.50 TL Öğrenci 45.50 TL
4. Kategori - Öğrenci 22.50 TL

“Konserler” sayfasına dön