Ajda Pekkan Somali Konseri

Kullanıcı avatarı
Elif_Ce
8.Seviye Üye

Okunmamış mesaj

Önceki gece Turkcell Kuruçeşme Arena'da Somali yararına konser veren Ajda Pekkan'a sahnede Muazzez Abacı da eşlik etti.

Resim

Süperstar Ajda Pekkan, kıtlık ve açlık felaketinin yaşandığı Somali'ye yardım amacıyla, önceki akşam Turkcell Kuruçeşme Arena'da konser verdi. Somali'deki insanlık dramına seyirci kalmamak için tüm Türkiye'yi yardıma çağıran Pekkan; konserine, 24 kişiden oluşan Tülay Uyar Müzik Okulu korosu ile birlikte seslendirdiği 'Ağlama Anne' şarkısıyla başladı. Koroda, Egemen Bağış'ın kızı Ecehan Bağış da yer aldı.

Baharlar DİLEDİ

Gecede, Muazzez Abacı da sahne aldı. Abacı, Pekkan'ın aynı sahneyi paylaşma teklifini seve seve kabul ettiğini söyledi. "Süperstar'la aynı sahnede, yan yana olmak gurur ve onur verici" diyen Abacı, sözlerine şöyle devam etti: "Yüreğimizi titreten bu manalı gecede bizim de çorbada tuzumuz olsun istedik. Can kardeşlerimize Baharlar, Güneşler ve mutluluklar nasip olsun diliyorum."

PARA İADESİ VAR

Ajda Pekkan, ünlü isimlerin de izlediği konserinde eski şarkılarından 'Olsun Varsın'ı seslendirmeden önce kendisini dinlemeye gelenlere "Hep aynı şarkıları seslendiriyorum. Araya böyle unutulmuş şarkıları

serpiştirmek istiyorum. Lütfen dinleyin, beğenemezseniz paranızı geri veririm" diye seslendi. Süperstar'ın bu sözleri sevenlerinden büyük alkış aldı.

"Tarkan'A TEKLİF GÖTÜRDÜK"

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, konseri eşi Beyhan Bağış'la birlikte izledi. Konser öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bağış, "Ajda Pekkan, toplanan gelirleri Dolmabahçe'dekİ makamında başbakanımıza takdim edecek" dedi. Bağış, gazetecilerin "Somali için konserler devam edecek mi?" sorusuna "Tarkan'la bir görüşmem oldu. Onunla da bir konser organizasyonu yapmak istiyoruz" yanıtını verdi.

“Konserler” sayfasına dön