21. Akbank Caz Festivali Etkinlik Programı 2011

Kullanıcı avatarı
Elif_Ce
8.Seviye Üye
Mesajlar: 4792
Kayıt: 20 Ara 2009, 17:17

Okunmamış mesaj

Şehrin Sesi sloganı ile bu yıl 13 Ekim - 3 Kasım 2011 tarihlerinde dünyaca ünlü caz sanatçılarını ülkemizde ağırlayacak olanFestival, zengin konser programının yanı sıra atölye çalışmaları, paneller, yarışmalar, cazlı brunch’lar ve Kampüste Caz konserleri ile dikkat çekiyor.
Organizasyonu Pozitif tarafından gerçekleştirilen 21. Akbank Caz Festivali’nin öne çıkan isimleri; Charles Lloyd New Quartet, Avishai Cohen “Seven Seas”, Arild Andersen Trio,Maffy Falay Sextet, Dusko Goykovich Quartet, The Ray Gelato Giants, Azam Ali & Niyaz, Carmen Souza, Robert Glasper Experiment, Vijay Iyer Trio ve ZAZ.Festival’in bu yılki mekanları arasında ise; Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Akbank Sanat Merkezi, Babylon, Ghetto, Nardis ve The Seed bulunuyor.

İşte festival programı;

AKBANK 21. CAZ FESTIVALİ 13 EKİM – 3 KASIM 2011 PROGRAMI


İSTANBUL LÜTFİ KIRDAR ULUSLARARASI KONGRE VE SERGİ SARAYI



22 Ekim, Cumartesi > 18:00 > Azam Ali & Niyaz/_np/0756/14360756.jpg

22 Ekim, Cumartesi > 20:30 > ZAZ

23 Ekim, Pazar > 18:00 > Charles Lloyd New Quartet

23 Ekim, Pazar > 20:30 > Avishai Cohen “Seven Seas”



CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU


13 Ekim, Perşembe > 20:30 > Arild Andersen Trio

14 Ekim Cuma > 20:30 > Maffy Falay Sextet



AKBANK SANAT MERKEZİ


14 Ekim Cuma > 19:00 > Panel “Radyoda Caz Çalıyor” (Cazkolik)

15 Ekim Cumartesi > 14:00 > Panel “Caz Müziğinde Kadın” (Tuncel Gülsoy)

> 15:00 > Atölye “Çocuklarla Caz” (Ezo Sunal)

> 19:00 > Frøy Aagre

18 Ekim Salı > 19:00 > Trio Balkan - Focan & Kontrafouris & Hafızoğlu

19 Ekim Çarşamba > 19:00 > Boğaziçi Caz Korosu

20 Ekim Perşembe > 19:00 > Mari Kvien Brunvoll

21 Ekim Cuma > 13:00 > Atölye “Mavi Loves Jazz”

> 19:00 > Arifa

22 Ekim Cumartesi > 14:00 > Panel ve Atölye “Caz Ritmi” (İstanbul Zilleri)

> 15:00 > Atölye “Çocuklarla Caz” (Ezo Sunal)

> 19:00 > Esra Dalfidan’s Fidan

23 Ekim Pazar > 19:00 > Social Inclusion Band



BABYLON



13 Ekim Perşembe > 22:30 > The Ray Gelato Giants

14 Ekim Cuma > 22:30 > İlhan Erşahin’s Love Trio featuring Arto Tunçboyacıyan

> 00:00 > İlhan Erşahin’s Love Trio featuring Arto Tunçboyacıyan

15 Ekim Cumartesi > 23:00 > Club Des Belugas Quintet feat. Brenda Boykin

16 Ekim Pazar > 20:00 > BassDrumBone

17 Ekim Pazartesi > 20:00 > Jamzz Final Gecesi

18 Ekim Salı > 21:30 > Vijay Iyer Trio

19 Ekim Çarşamba > 21:30 > Carmen Souza

20 Ekim Perşembe > 22:30 > Robert Glasper Experiment

21 Ekim Cuma > 23:00 > Hazmat Modine

22 Ekim Cumartesi > 23:00 > Anthony Joseph & The Spasm Band

23 Ekim Pazar > 19:00 > Timuçin Şahin Quartet



BABYLON LOUNGE



13 Ekim Perşembe > 22:30 > White Mink (Electro Swing)

14 Ekim Cuma > 23:00 > Raashan Ahmad

15 Ekim Cuma rtesi > 23:00 > White Mink (Electro Swing)



GHETTO



19 Ekim Çarşamba > 22:00 > Arto Tunçboyacıyan’s 1to3

20 Ekim Perşembe > 22:00 > Amsterdam Klezmer Band



NARDİS

19 Ekim Çarşamba > 21:00 > Dusko Goykovich Quartet

20 Ekim Perşembe > 21:00 > Dusko Goykovich Quartet

21 Ekim Cuma > 21:00 > Ozan Musluoğlu 4tet



THE SEED



20 Ekim Perşembe > 21:00 > Kerem Görsev Trio & Sedef Erçetin “Chamber Jazz”



İZMİR ARENA



23 Ekim Pazar > 20:30 > ZAZ



CAZLI BRUNCH



16 Ekim Pazar > 10:30 > Feriye Lokantası

23 Ekim Pazar > 10:30 > Moda Teras



KAMPÜSTE CAZ



Galatasaray Üniversitesi > Aydın Doğan Oditoryumu

17 Ekim, Pazartesi > 20:00 > Alp Ersönmez “Yazısız”



Kültür Üniversitesi > Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi

18 Ekim, Salı > 20:00 > İmer Demirer Quartet



Sabancı Üniversitesi > Gösteri Merkezi Salonu

19 Ekim, Çarşamba > 20:00 > İmer Demirer Quartet



Kadir Has Üniversitesi > D Blok Büyük Salon

20 Ekim, Perşembe > 20:00 > Timuçin Şahin Quartet



Boğaziçi Üniversitesi > Ayhan Şahenk Salonu

21 Ekim, Cuma > 20:00 > Timuçin Şahin Quartet



KAMPÜSTE CAZ (TURNE)



Eskişehir Anadolu Üniversitesi > Sinema Anadolu Salonu

24 Ekim, Pazartesi > 20:00 > Alp Ersönmez “Yazısız”



Orta Doğu Teknik Üniversitesi > ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu

25 Ekim, Salı > 20:00 > Alp Ersönmez “Yazısız”



Karadeniz Teknik Üniversitesi > Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi Hasan Turan Salonu

26 Ekim, Çarşamba > 20:00 > Alp Ersönmez “Yazısız”



Erzurum Atatürk Üniversitesi > Kültür ve Gösteri Merkezi

27 Ekim, Perşembe > 20:00 > Alp Ersönmez “Yazısız”



Van 100. Yıl Üniversitesi > Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi

28 Ekim, Cuma > 20:00 > Alp Ersönmez “Yazısız”



Adana Çukurova Üniversitesi > Mithat Özsan Amfisi

31 Ekim, Pazartesi > 20:00 > İmer Demirer Quartet



Kayseri Erciyes Üniversitesi > Sabancı Kültür Sitesi

1 Kasım, Salı > 20:00 > İmer Demirer Quartet



Konya Selçuk Üniversitesi > Süleyman Demirel Kültür Merkezi 30 Ağustos Salonu

2 Kasım, Çarşamba > 20:00 > İmer Demirer Quartet



Bursa Uludağ Üniversitesi > Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi

3 Kasım, Perşembe > 20:00 > İmer Demirer Quartet



22 Ekim Cumartesi > 15:00 > Tap Away

“Konserler” sayfasına dön