Jamiroquai konseri

Kullanıcı avatarı
busem
8.Seviye Üye
Mesajlar: 4594
Kayıt: 27 May 2008, 14:09
Konum: PaTRoN

Okunmamış mesaj

Yaz bitti, tatil bitti. Üstelik bugün pazartesi! Ama depresyona girmeye gerek yok. Şehirde yapılacak yüzlerce güzel etkinlik var. 'Eylülde ne yapmalıyız?' diye düşünüp bir etkinlik listesi hazırladık.

Tatil bitti, şehre döndük. Üstelik okullar da açılacak. Trafiği düşünmek bile istemiyoruz.

Ama telaşa gerek yok. İstanbul, şehre dönüp ne yapacağına karar veremeyenler için eylül ayında yüzlerce etkinliğe evsahipliği yapıyor.

Biz hangileri gidelim diye düşünerek konserden, defileye, yürüyüşten, yemek kursuna kadar farklı bir liste hazırladık.
Resim
Sonbahara hızlı bir başlangıç yapmak için mükemmel bir alternatif: Yaz başında grubun solisti Jay-Kay'in sakatlığı nedeniyle iptal edilen Jamiroquai konseri bugün.

70’lerin müziğini house ritimleriyle birleştiren grubun 1996 yılında çıkardığı albüm “Traveling Without Moving” tüm dünyayı çok satılmıştı. “Dynamite” isimli albümleri ise 2005 yılında çıkmıştı.
senesinde piyasaya çıktı.

Uzun bir aradan sonra tekrar Türkiye’de konser verecek olan Jamiroquai Turkcell Kuruçeşme Arena`da.

Turkcell Kuruçeşme Arena
6 Eylül 2011
Muallim Naci Cad. No:60 Ortaköy
Kapı açılış 18:00
Ön grup Multitap 19:30
Jamiroquai 21:00
Sahne önü 261 TL, ayakta 108 TL

Mutfak Sanatları Merkezi'nde Cheesecake Kursu
Lezzetli cheesecake yapımının sırlarını ve tekniklerini MSA şeflerinden öğrenebilirsiniz. Farklı cheesecake tarifleri arıyorsanız, bu workshop tam size göre!

- Şam fıstıklı cheesecake
- Alman cheesecake
- Damla sakızlı cheesecake
- Beyaz çikolatalı ve vişneli cheesecake

Hepsini deneyip en güzeline kendiniz karar verin. Bir sonraki denemenizde arkadaşlarınızı çağırmayı unutmayın.


7 Eylül 2011 Çarşamba
10.00-14.00
Fiyatı 120 TL

İstanbul Fashion Week

7 Eylül Çarşamba-10 Eylül Cumartesi günleri arasında düzenlenecek İstanbul Moda Haftası bu yıl TRT Tepebaşı Binası otoparkında.

Geçen yıldan farklı olarak bu yıl Zeynep Tosun ve Günseli Türkay programda yok. Geçen sene ifw'de defile yapmayan Hatice Gökçe ise bu yıl en çok merak edilen defilelerden birini yapacak.

Deniz Kaprol, Özgür Masur ve Gamze Saraçoğlu defileleri kaçmaz.

7 Eylül - 10 Eylül 2011
TRT Tepebaşı Binası otoparkında

Orhan Pamuk'un "Saf ve Düşünceli Romancı" kitabı çıkıyor

Orhan Pamuk'un yeni kitabı "Romanlar ikinci hayatlardır" cümlesiyle başlıyor.

9 Eylül'de İletişim Yayınları'ndan çıkacak "Saf ve Düşünceli Romancı" kitabında Orhan Pamuk romanları neden ve nasıl okuduğumuzu sorguluyor.

Pamuk'un 2009 yılında Harvard Üniversitesi Charles Norton Kürsüsü'nde verdiği halka açık konferanslarının metinlerinden oluşan kitabı heyecanla bekliyoruz.

9 Eylül'de piyasada.

Sokak Müzisyenime Dokunma

Yıllardır Beyoğlunun vazgeçilmez renklerinden biri olan, dünyayı sokaklarımıza, sokaklarımızı da dünyaya taşıyan müziğimiz ve müzisyenlerimiz birilerine fazla geliyor artık. Sizce de buna bir dur deme vakti gelmedi mi?

Beyoğlu’nun özgür ruhunun kirlenmesine izin vermemek için 10 Eylül cumartesi günü ‘müzik her yerde’ diyerek toplanacak olan müzikseverler enstrümanlar çalıp, eğlenecek ve sokak müzisyenime dokunma diyecek.

Organizasyon ekibi "mızıkanız, flütünüz, ziliniz, zurnanız, gitarınız, kemanınız, darbukanız, hiç olmadı ıslığınızla gelin bize eşlik edin" diyor.

10 Eylül Cumartesi, 16:00 - 20:00
Yer: İstiklal Caddesi girişi

12. İstanbul Bienali Açılış Partisi

İstanbul bir sonbahar daha sanatla dopdolu. Bu yıl bienal 17 Eylül-13 Kasım 2011 tarihleri arasında yapılacak.

Bienalle ilgili detaylı haberlerimiz önümüzdeki günlerde Pudra.com'da yer alacak ama öncesinde açılış partisi gündemimizde.

Türkiye ve yurtdışından güncel sanat çevrelerinin buluştuğu partide, bu yıl yine eğlenceli ve dinamik setleriyle beğeni toplayan DearHead'in DJ seti olacak. 12. İstanbul Bienali açılış partisine katılarak bienal sergilerini herkesten önce gezme fırsatını kaçırmayın.

16 Eylül Cuma, 19:00 - 23:00
Yer: Antrepo 3 ve 5
Türkiye Denizcilik İşletmeleri, Salıpazarı-Karaköy
Biletler: 40 TL

Polonezköy ormanlarında yürüyüş-koşu

Nefis bir orman. Üstelik İstanbul kalabalığından uzakta; sessiz, sakin bir parkur. Polonezköy parkuru Adampol Alinda Dinlenme Tesisi’nden başlıyor. Yanınızda mutlaka bir harita alın, çok büyük bir parkur olduğu için kaybolma ihtimali söz konusu.

En güzeli hafta içi iş çıkışı. Üstelik hava henüz kararmamış oluyor ama o saatlere yetişemiyorsanız haftasonu da çok keyifli. Üstelik haftasonu tüm bir gününüzü Polenezköy'de geçirebilirsiniz. Zira haftasonu kahvaltısı denince akla gelen en güzel yerlerden biri Polonezköy. Polina Polonezköy (Tel: 0216 432 31 53) en iyi alternatiflerden biri. Polen (Tel: 0216 432 31 47) de tercih edilebilir.

Dilediğiniz bir gün, Polonezköy'de...

“Konserler” sayfasına dön