Özlem Denizmen 15 Temmuz Köşe Yazısı

Kullanıcı avatarı
Elif_Ce
8.Seviye Üye
Mesajlar: 4792
Kayıt: 20 Ara 2009, 17:17

Okunmamış mesaj

İnternetten bir bayanla tanıştım 8- 9 ay çıktık. Birbirimizi tanıdık, evlenmeye karar verdik. Eşinden boşanmış bir çocuğu var.
Bayağı bir zaman çıktık görüştük ve sonra bana sürekli borçları olduğunu ama hasta olduğu için çalışamadığını, borçlarını ödeyemediğini söyledi.
"Keşke bir bankadan kredi çeksek bende evde muhasebe işi yaparım, beraber öderiz" dedi. İlk başlarda "olmaz, bankayla iş şakaya gelmez‘’ dedim. Ama gün geçtikçe tatlı diliyle, güzelliğiyle beni kandırmayı başardı. Çok seviyordum, evleneceğiz diye x bankadan ilk başta 5.000 lira çektim, şu an onu ödüyor, sorun yok. Sonra Y banktan 2.600 lira çektik, ama onu ödemiyor. Durumum yok, hikayeleri yapıyor ama daha güzel şık elbiseler giyiyor, makyajı bakımı yerinde. Tartıştık, kavga ettik. "Beni kandırıyorsun işin gücün yalan, mahkemeye vereceğim seni. İnternette insanları kandırıp dolandırıp paralarını yiyorsun evlilik vaadiyle’’dedim. "İstediğin yere git, ama fazla üzerime gelirsen X bankın kredisini de ödemem sana kalır’’ dedi. Tehdit ediyor yani. Annemin ve babamın kredi çektiğimden haberi yok. Bilseler evde kıyamet kopar :-(
Sonra abim dediği bir adam aradı beni. Ama abisi olduğuna inanmadım, yalan bence, ya kocası ya da dostu. "Kardeşimin durumu yok, X bank benim namusum, borç bitene kadar ödenecek merak etme’’ dedi. Bende kardeşine diğer harcadığım borçlar ne olacak diye sordum. "Ne yapayım benimde durumum yok, ev aldım her ay 3.000 lira taksit ödüyorum’’ dedi. O da yalan bence. ‘’Bu iş telefonda konuşulmaz yüz yüze gelip konuşalım’’ dedim, onu da kabul etmiyor. ’’gelemem işim çok’’ diyor yani yalanı ortaya çıkar diye korkuyor, benimle görüşmek istemiyor. Elimde bir kaç delil var; msn'de bana yazdığı mesajlar, bana kamera açtığındaki görüntüleri, cep telefonuma yazdığı yazılar... hepsini saklıyorum. Delil olur mu, mahkemeye versem kazanır mıyım yoksa verdiğimle kalır rezil mi olurum? Ne yapacağımı bilmiyorum, şaşırdım kaldım... bir aptallığım başıma neler açtı…

Okan

Merhaba Okan,

Bu çok karışık ve hassas bir durum. Para konusunda daha dikkatli olman lazım. Bu konu ile ilgili uzman bir avukatla görüşmeni öneririm.

Kendini kesinlikle suçlama, utanma. Zararın neresinden dönülürse kardır.

Senden mail bekliyorum.

Sağlık, sevgi ve para ile kal

“Günlük Gazete Başlıkları” sayfasına dön