2011 Renault Latitude

Renault modelleri ve bu modellerle ilgili paylaşımlar, sıfır fiyatları, ikinci el fiyatları ve kullanıcı yorumları...
Kullanıcı avatarı
Elif_Ce
8.Seviye Üye
Mesajlar: 4792
Kayıt: 20 Ara 2009, 17:17

Okunmamış mesaj

Resim

Resim

Renault Moskova Otomobil Fuarında tanıtmaya hazırlandığı yeni sedan modeli Latitude’nin detaylarını basınla paylaşmaya başladı. E segmentinde satışa sunulacak olan otomobil 4.887 mm boya, 1.832 mm ene, 1.483mm yüksekliğe ve 2.762 mm aks mesafesine sahip. yeni Latitute’nin bagaj hacmi normalde 477 litre, 1/3 ve 2/3 oranında katlanan arka koltukları katlandığında ise 511 litre.

Sadece büyüklüğü ile iddialı olmayan yeni Renault, bi-xenon farlar, far yıkama sistemi, LED teknolojili stoplar, panoramik cam tavan ve park yardımcı sistemi gibi teknolojik özellikleri ile de dikkat çekiyor. Arabanın iç mekanında ise 3 bölgeli klima, 8 hava yastığı, deri döşeme, elektrik ayarlı ön koltuklar, hız sabitleme sistemi, iyonizer, 10 hoparlör, bir subwoofer ve USB girişi sunan Bose marka müzik sistemi, otomobilde seyehat edenler için konfor ve teknoloji sunuyor.

2010 Moskova Otomobil Fuarında tanıtılacak olan yeni Latitude, Rusya’nın yanı sıra Afrika ve Ukrayna’da satışa sunulacak.
Kullanıcı avatarı
ukaLa
8.Seviye Üye
Mesajlar: 2574
Kayıt: 10 Ağu 2009, 00:41
Konum: Ŀỉfé ỉδ ηo† ά qάmé

Okunmamış mesaj

Renault, her zaman, tasarım, teknoloji ve kalite konusunda markanın yüksek standartlarını karşılayan otomobiller sunmaya devam ediyor. 2010 Ağustos ayında Moskova Otomobil Fuarında ilk kez tanıtımı yapılan Renault’nun yeni üst orta sınıf sedanı Latitude, yepyeni konfor ve Renault’nun bilinen güvenlik donanımlarını ile Antalya'da geçtiğimiz Cumartesi tanıtıldı.

Renault Latitude cömert boyutları sıcak ve geniş bir iç mekân sunuyor. Arkadaki yolcular segmentin en geniş arka diz mesafesinden yararlanıyorlar (253 mm). Kaliteye ve her şekliyle konfora duyarlı tüketiciler için tasarlanan Latitude, kesinlikle yolcularının konforu ve rahatlığına dönük aşağıdaki özellikleri içeriyor.

Renault Latitude'yi öne çıkartan birkaç özellik:

Renault

- Havayı temizleyen ve rahatlatıcı iyonizör sistem,
- 2 farklı seçeneği ile araç içi parfüm özelliği,
- Hem öndeki hem arkadaki yolcuların bağımsız olarak sıcak ve soğuk hava ayarı yapabilmelerini sağlayan 3 bölgeli elektronik klima
- ve 4 modlu masajlı sürücü koltuğu ile Latitude yolcularına iyi hissettirir iken. Renault-Nissan İttifakı çerçevesinde güvenilirlik ve performansıyla genel kabul gören Renault Latitude, aynı zamanda ABS, acil fren destek sistemi, EBD, ESP, ASR ,CSV, çift hazneli ön hava yastıkları, yan ve perde hava yastıkları, hız sabitleyici- sınırlayıcı , ve bi-xenon viraj farları gibi ileri teknolojili donanımlarıyla mükemmel bir güvenlik düzeyi sunuyor.

01 ŞIK BİR SEDAN
Renault Latitude çarpıcı boyutlu bir sedan. İddialı boyutları ve şık hatları aracın içinde konfor ve rahatlık sunuyor. İç mekândaki yüksek işçilik kalitesi, özenli malzemeler ve ergonomik yapı aracın prestijini gözler önüne seriyor.


02 ARAÇ İÇİNDE RAHATLIĞA ÖNCELİK VEREN RENAULT LATITUDE YOLCULARINA ÖZEN GÖSTERİYOR
•4 897 mm uzunluğu ile (segmentinin en uzun aracı), 1 832 mm genişlik, 1 483 mm yükseklik ve 2 762 mm dingil mesafesi ,
•477 dm³ bagaj hacmi
•İddialı 1460 mm’lik ön omuz mesafesi,
•Segmentinin en yüksek değeri 251 mm arka diz mesafesi ve yine segmentinin en yüksek değeri olan arka omuz genişliği 1.446 mm ile üst düzey iç mekan konforu sunuluyor.


03 KONFOR ODAKLI ÖZEL ÜST GAM DONANIMLARI
Havayı temizleyici ve rahatlatıcı iyonizör sistemi, 2 farklı seçeneği ile araç içi parfüm özelliği, hem öndeki hem arkadaki yolcuların bağımsız olarak ısıtma ve soğutma ayarı yapabilmelerini sağlayan 3 bölgeli elektronik klima ve 4 modlu masajlı sürücü koltuğu ile Latitude, yolcularına kendini çok iyi hissettiriyor.

Diğer donanımlar ile Renault Latitude sunduğu konforu daha da pekiştiriyor:
•Carminat TomTom® Navigasyon
•«3D Sound by Arkamys®» ve « Bose® Sound System » ile eksiksiz bir müzik ve ses sistemi
•Bluetooth® ve USB Connection
•Geri göriş kameralı ön ve arka park sensörü,
•Bi-xenon farlar,
•Renault eller serbest kart sistemi
•Elektronik park freni.


04 YÜKSEK PERFORMANSLI MOTORLARLA BİRLEŞEN ÜST DÜZEY KONFOR / SÜRÜŞ DENGESİ
Renault Latitude yüksek sürüş özellikleri sağlayan dinamik standartları karşılıyor:
•Konfor ve sürüş keyfini birleştiren yüksek performanslı şasi,
•Kullanım keyfi ile tutumluluğu bir arada sunan motor-vites kutusu grupları :
-6 ileri manuel veya otomatik vites kutulu 2 farklı Diesel motor: iki farklı güç düzeyinde (dCi 110 eco² ve dCi 175)


05 EN TİTİZ MÜŞTERİLERİN BEKLENTİLERİNİ KARŞILAYAN GÜÇLÜ TASARIM
Dünyada 50’nin üzerinde ülkede satışa sunulan Renault Latitude, Renault-Nissan İttifakı’nın bilgi birikiminden kaynaklanan güçlü bir tasarımın ürünü. Mükemmel bir güvenilirlik ve dayanaklılık düzeyini garanti etmek için, başta pazarlarının çoğundaki zorlu yol şartlarıyla ilgili olarak çok sayıda testten geçirildi.
Aynı zamanda aktif ve pasif güvenlik alanında Renault’nun bilinen deneyimi ile ABS, Acil fren destek sistemi, EBD, ESP, ASR ,CSV, çift hazneli ön hava yastıkları, yan ve perde hava yastıkları, hız sabitleyici- sınırlayıcı, herbir yolcu için 3 noktalı, ön gergili ve güç limitörlü emniyet kemerleri ve bi-xenon viraj farları gibi ileri teknolojili donanımlar sunuluyor.

Güney Kore'de üretilen Latitude'nin lastik sesi yalıtımının ise pek iyi olmadığı söyleniyor. Sadece sürücüye masaj yapan koltuğun arka koltukta oturan patronların pek işine gelmeyeceği ise kesin.

100 kilometrede ortalama 6.5 Lt benzin yakıyor. 0'dan 100 Km'ye 9.9 saniyede çıkabiliyor. 175 beygir gücünde olan Latitude'nin ortalama fiyatı ise 85.000 TL.

Resim

“Renault” sayfasına dön