Yeni Renault Grand Modus

Renault modelleri ve bu modellerle ilgili paylaşımlar, sıfır fiyatları, ikinci el fiyatları ve kullanıcı yorumları...
Kullanıcı avatarı
ukaLa
8.Seviye Üye
Mesajlar: 2574
Kayıt: 10 Ağu 2009, 00:41
Konum: Ŀỉfé ỉδ ηo† ά qάmé

Okunmamış mesaj

Konforu, çok yönlü kullanımı, yüksek performanslı motor seçenekleri ile Grand Modus’te keyif ve dinamizm bir arada. Konforlu ve kullanışlı hareketli arka banket gerek yolcuların rahatça oturmasına gerekse geniş bagaj hacminin yaratılmasına olanak sağlıyor. Grand Modus arka banketin konumuna bağlı olarak 305 ile 410 dm3 arasındaki geniş bagajı ile gerçek bir monospace.

Resim

Banketi kaydırmaya veya katlamaya imkan veren el altındaki kumandalar sayesinde Grand Modus’u yüklemek çok kolay. Arka banket tümüyle katlandığında kullanılabilir hacim 1.454 dm3’e çıkıyor. Seyahat, alışveriş, küçük çaplı taşınmalar sırasında Grand Modus geniş iç hacmi ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor...
İç düzenleme

Grand Modus uzun dingil aralığı sayesinde geniş bagajlı gerçek bir tek hacimliye dönüşmeyi bildi : Bagaj hacmi, raylı arka koltuk sırasının pozisyonuna göre 305 dm3’ten 410 dm3’e çıkarılabiliyor. Kolayca erişilebilen kumandaları ve gereksiz yere güç harcamanızı önleyen alçak yükleme eşiği sayesinde Modus’e eşya yüklemek adeta bir çocuk oyuncağı kadar kolay. Ve bagaj doldurulduktan sonra, bagaj gizleme pandizotu yük içeriğini yabancı bakışlardan koruyor.

Modüler iç alan

3 koltuklu arka oturma birimi ray üzerinde kolaylıkla kaydırılarak tercihinize göre bagaj alanının, ya da arka yolculara ayrılan oturma alanının genişletilmesini sağlıyor. 1/3 2/3 yatırılabilen arka koltuk sırası tamamen portföy şeklinde katlandığında yükleme hacmi 1.454 dm3’e çıkarılabiliyor…büyük hacimli eşyaları taşımak için ideal. Tatiller, alış veriş, ufak taşınmalar, taşıma kapasitesine ne zaman ihtiyacınız olduğunda, Grand Modus sizi asla yolda bırakmaz.

Akılcı yerleştirme birimleri

Grand Modus’ün içinde, tüm kullanım alanı size çok sayıda yükleme olanağı sunmak için maksimize edildi : Döşeme altıdaki kapaklı bölümler, 11 litrelik soğutmalı geniş torpido gözü**, ön ve arka kapılarda geniş saklama alanları… Grand Modus’te her eşya yerli yerinde.

Çevre

Şehir dışında* 5,6 l ve 6,1 l / 100 km arasında değişen yakıt tüketimi, ve 15 000 km de bir yağ değiştirme aralıkları ile, Grand Modus’un ayrıca bakımı ve kullanımı da son derece kolay.

Renault eco2

Grand Modus’un 1.5 dCi 85 bg’lik moturu çevreye saygının güvencesi olan Renault eco2 etiketi taşıyor, ve bu nedenle 3 eco2 kriterine uyum gösteriyorlar: - 140 g/km’ın altında CO2 salınımları (Grand Modus sınıfının en düşük atık seviyesine sahip), - çevre üzerindeki etkileri minimize edilmiş ISO 14001 onaylı bir fabrikada üretim, - aracın toplam plastik kütlesinde %7’in üzerinde geri dönüşümlü plastik içeriği. Renault eco2 imzası ile Renault aracın tüm ömür döngüsü üzerinde taahhüde giriyor. Aracı oluşturan malzemelerin ağırlıkça %95’i ikinci bir ekonomik ömre sahipler (geri dönüşüm ve enerji değerlendirmesi şeklinde). Üstelik, aracın kullanım ömrünün sonunda ön kirlilik giderme işlemleri de bu şekilde kolaylaştırılmış oluyor (özellikle hidrolik ve akışkanların çıkarılması). Öte yandan, Grand Modus yenilenebilir malzemelerden imal edilmiş parçalar içeriyor.

“Renault” sayfasına dön