Yeni Opel Signum 1.9 CDTi

Opel modelleri ve bu modellerle ilgili paylaşımlar, sıfır fiyatları, ikinci el fiyatları ve kullanıcı yorumları...
Kullanıcı avatarı
ukaLa
8.Seviye Üye
Mesajlar: 2574
Kayıt: 10 Ağu 2009, 00:41
Konum: Ŀỉfé ỉδ ηo† ά qάmé

Okunmamış mesaj

Resim
bonkör, yakıtta cimri
" 2003 yılında düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılanSignum Opel için yepyeni bir sınıf teşkil ediyor.
" Signum, Türkiye'de 2.2 litre 155 HP, 3.2 litre 211 HP benzinli,1.9 litre 150 HP ve 3 litre 177 HP dizel motor tipleriyle satılıyor.
" Cosmo donanım paketiyle tüketicilerin beğenisine sunulanotomobilde ESP ve Active Select otomatik şanzıman sistemi standartolarak bulunuyor.
Resim
Konfor, İşlevsellik ve donanım
" Signum'un iç mekanı kardeşi Vectra ile birebir aynı. Malzemekalitesi tatminkar düzeyde. Açık renkli kokpit kalite hissini artırıyor.
" Vectra'da eleştirmiş olduğumuz orta konsol Signum'da da karşımızaçıkıyor. Klimayı devre dışı bırakmak için bile gözü yoldan ayırmakgerekiyor
" Otomobilde minik ergonomi problemleri gözümüze çarptı. Otomatikvites kolu park konumundayken küllük ve çakmağı kullanmak güç.
" Müzik sisteminin ve yol bilgisayarının direksiyon üzerindenkontrol edilebiliyor olması güvenlik açısından olumlu.

Güvenlik
2003 yılında Euro-NCAP testlerine tabi tutulan Signum beş üzerindendört yıldız aldı. Signum'un güçlü şasisi ve çok aşamalı çift önhava yastıkları yolcular için güvenli bir ortam sağladı. Bunun yanısıra sürücünün göğsüne yanında oturandan çok daha fazla yük bindi.Ayrıca gösterge panelinin arkasındaki sert noktalardan dolayı sürücünündiz ve bacaklarında yaralanma riski doğdu. Aracın çocuk koruma sistemibaşarılıydı fakat aynı şey yaya koruması için söylenilemezdi.

Sürüşİzlenimi
Signum yeni bir otomobil olmasına karşılık kardeşi Vectra'nın gazabınauğramış durumda. Çünkü Vectra uzun bir süredir yollarda dolaşıyorve artık yaşlılık sinyalleri veriyor. Bu urdum hiç kuşkusuz Signum'ungeleceğini de etkiliyor. Otomobilin arka tasarımıysa kısa bir stationwagon izlenimi veriyor.
İç mekanda oldukça rahat. Doğru oturma pozisyonunu kısa sürede bulabiliyorsunuz.Direksiyon sisteminin tepkileri hızlı ve net. Büyük yan aynalarve park sensörünün de katkısıyla görüş problemi bulunmuyor. Yüksektavan yapısı iç mekanı ferah kılmış. Ayrıca özellikle arka bölümesunulan diz mesafesi fazlasıyla büyük. 402 litrelik bagaj hacmiyeterli düzeyde. Ayrıca koltuklar Meriva'dan tanıdığımız 'FlexSpace'teknolojisi sayesinde değişkenlik sunabiliyor.
Signum ailesine yeni katılan 1.9 litrelik CDTi motor Fiat-GM ortaklığıylayaratılmış. 4000 d/d'de 150 HP güç üreten bu motor 2000 d/d'de 320Nm tork sunuyor. Alt devrilerden itibaren gücünü hissettiren motorotomobili taşımakta zorluk çekmiyor. Yaptığımız testte 0'dan 100km/s hıza 11.5 saniyede ulaştık. Signum, testimiz süresince 100km'de ortalama 7.5 litre motorin tüketti. 60 litrelik deposuylamenzili 800 km.
Orta sertlikteki süspansiyonlar yeterli konforu sunuyor. Ancak yoldangelen kısa darbeleri emmekte zorlandığı açık. Yüksek yapısına karşınvirajlarda yatmayan Signum çok zorlandığından ESP sisteminden destekalıyor. Ortalama bir fren performansı gösteren otomobili 100 km/shızdan durma konumuna 39 metrede getirdik.
Resim

“Opel” sayfasına dön