En havalı Opel Astra Twintop 1.6

Opel modelleri ve bu modellerle ilgili paylaşımlar, sıfır fiyatları, ikinci el fiyatları ve kullanıcı yorumları...
Kullanıcı avatarı
ukaLa
8.Seviye Üye
Mesajlar: 2574
Kayıt: 10 Ağu 2009, 00:41
Konum: Ŀỉfé ỉδ ηo† ά qάmé

Okunmamış mesaj

Resim
En havalı Astra
- Astra TwinTop Alman üreticiyi coupe cabrio sınıfında temsil ediyor.
- Üç parçalı açılır tavana sahip Astra ülkemize 1.6 litre 105 HP,2.0 litre 200 HP benzinli 1.9 litre 150 HP dizel motor seçenekleriyleithal ediliyor.
- 1.9 litrelik dizel seçeneğinde altı ileri vitesli manuel şanzımanıstandart olarak sunan Astra TwinTop ülkemizde sadece Cosmo donanımpaketiyle satılıyor.
Resim
Konfor, işlevsellik ve donanım
" Opel'in yeni nesil coupe cabrio modeli kaliteli malzemelerve işçilikle dikkat çekiyor.
" Otomobilin üç parçadan oluşan tavanının açılma süresi 30saniyenin altında.
" Kolay yükleme fonksiyonu tavan açıkken bile bagaja eşya yerleştirmeyeolanak sağlıyor.
" Müzik sistemine direksiyon üzerinden kumanda edilebiliyor.
" Astra TwinTop arkada iki yetişkin için yeterli diz mesafesisunuyor.

Sürüş İzlenimi
Alman otomobil üreticisi Opel'in yeni nesil coupe cabrio modeliAstra TwinTop üç parçadan oluşan açılır tavanıyla satışa sunuldu.Aracın çekici dış tasarımında önde ve arkada krom çıtalar aracadinamik bir görüntü kazandırıyor. İlk kez Tigra'da uygulanan açılırmetal tavan Astra'da çok daha başarılı. Tigra'da tavanı açmadanönce kancaları manuel olarak açmak zorunda kalıyorduk. Ancak AstraTwinTop tek bir düğme yardımıyla kanca problemi olmadan 30 saniyeninaltında bir sürede açılabiliyor. İşin en güzel yanı ise bu işleminaraç 30 km/s hızın altında bir süratte seyrederken bile gerçekleştirilebilmesi?Aracın 440 litrelik bagaj hacmi tavan açıkken 205 litreye düşüyor.Cabrio otomobillerin genel sorunu olan tavan açıkken bagajı kullanmasorununa da çözüm getiren Opel bu modele kolay yükleme fonksiyonueklemiş. Bagajda bulunan düğme yardımıyla bu bölümde paket halindebulunan tavan yükselerek tam dokuz dakika aynı pozisyonda kalıyorve bu sayede küçük eşyalar kolaylıkla yüklenebiliyor. Yine cabriomodellerin sorunlarından biri olan arkada yetersiz diz mesafesiise Opel Astra TwinTop'da ortadan kalkıyor. Arka bölümde iki yetişkintavan kapalıyken bile rahatlıkla oturabiliyor. Ayrıca yan camlartek bir düğme yardımıyla aynı anda açılıp kapatılabiliyor.
Test ettiğimiz modelde kullanılan 1.6 litrelik benzinli motor 6000d/d'de 105 HP güç ve 3900 d/d'de 150 Nm tork sağlıyor. Alt devirlerdecansız kalan motor devir yükseldikçe gücünü göstermeye başlıyor.Sert süspansiyonlar konforu gölgelese de sert girilen virajlardabaşarılı yol tutuş sağlıyor. Yaptığımız testlerde Astra Twintop1598 cc'lik motoruyla 0'dan 100 km/s hıza 14.1 saniyede ulaşırken,son hızı 185 km/s olarak ölçtük. Sakin kullanımda 100 km'de ortalama7.1 litre yakıt tüketen araçta bu oran agresif kullanımda artışgösterebiliyor. 52 litrelik deposuyla 732 km'lik menzil sunan araç100 km/s hızla giderken yapılan panik frende 37 metrede durmayıbaşardı.
Resim

“Opel” sayfasına dön