2011 KASIM AYI Burç Yorumları

Burçlar, kahve falı, yıldız falı yükselen burç gelecek geçmiş gibi gibi
Kullanıcı avatarı
busem
8.Seviye Üye
Mesajlar: 4594
Kayıt: 27 May 2008, 14:09
Konum: PaTRoN

Okunmamış mesaj

Bu ayın önemli transit yıldız hareketleri; Venüs ve Merkür ikisi de, 2 Kasımda Akrep burcundan çıkıp Yay burcuna giriyorlar, epeydir birbirlerini takip edip duruyorlar, hayırdır inşallah..Daha sonra Venüs 26 Kasımda Yaydan çıkıp Oğlak burcuna giriş yapacak.

Transit Mars 11 Kasımda Aslandan çıkıp Başak burcuna girecek; hem de yaklaşık 6 ay Başakta kalmak üzere! Bu bu ayın ve hatta diğer ayların önemli yıldız hareketlerinden biri, çünkü Marsın hareket, eylem enerjisi çok olayı etkileyecek gibi görünmekte. Sanki mini çaplı katalizör olacak önemli olaylara.. Bazı enerjilere ekstra enerji katacak, enerjileri harekete geçirecek gibi…

Güneş 22 Kasıma kadar Akrepte, bu tarihten itibaren Yay burcuna geçecek..

Gelelim Kasım ayının en önemli iki yıldız olayına:

Transit Merkür Yayda ilerlerken, retro olacak… Yani 24 Kasım-14 Aralık arası geri pozisyonda olacak, gene her tür iletişim olaylarını katıp karıştıracak gibi.

Ve ikinci önemli yıldız olayı ise, 25 Kasımda 2.5 derece ile Yay burcunda bir Parçalı Güneş Tutulması yaşanacak, yani hafif çaplı.

Son olarak, epeydir geri pozisyonda giden transit Kovada bulunan Neptün 9 Kasımda retro’dan çıkıp düz pozisyona girecek ve Kovadaki son seyahatini Şubat 2012’de bitirmek üzere ilerleyecek.Koç Burcu ( 21 Mart-19 Nisan )

Sevgili Koçlar, disiplin, çatışma, yüzleşme, olgunlaşma yıldızı Satürn sizi epeydir zıt burcunuz Teraziden ilişkiler konusunda ciddi bir eğitimden, hayat derslerinden geçirerek eğitmekte, bu konuda epey yol almışsınızdır, artık ilişkilerinizde yeni bir siz vardır, kendinizi daha farklı, daha olgun ve daha kararlı ve farklı ifade etmeye başlamışsınızdır, tabii birilerine olan öfke, küskünlüğünüzü bitirip de, şarpkayı önünüze koyup düşündüyseniz.. Bu ay sanki birine küserek başlayacaksınız gibi aya, sonra kırgınlığın yanlış anlama, alınganlık sonucu olduğunu anlayıp hoş bir barışma ile noktalayacaksınız ayı.

Venüs ve Merkür Akrep burcunda sizin 8.evinizde gezerken, zor bir ay olmuştur geçen ay, ayın 2’sinde her ikisi de dost Yay burcuna geçip size güzel bir oh çektirecek, bir nefes aldıracak. Son bir aydır dikkatiniz yoğun ve baskılayıcı bir şekilde aşk, cinsellik, dost-düşmanlık üzerine kafa yormakta idi, bu konularda kafa karışıklığı, bazen fazla idealist, bazen her şeye boş vermişlik içinde gezinip durdunuz. Kiminiz de belki cinsel sorunlar yüzünden doktora başvurmak durumda kaldınız, ama bilin ki, bunlar genellikle kuruntudan, bu konularda yaşadığınız belirsizlik yüzünden idi. Tabii macera yaşayan bazı Koçların cinsel rahatsızlıkla ilgili kuruntuları ciddiye alıp ilgilenmesi de gerekmekte idi.. Çünkü maceraya atılan Koçlar fazlaca ipleri koparmış olabilir Mars’ın Aslan burcundan Akrepteki Venüs’e kare açısından dolayı..

Neyse ki, ayın başında bu gergin enerji dağılıyor Venüs ve Merkür’ün dost Yay burcuna geçmesiyle. Ve geçer geçmez de sanki müjdeli bir haberle birden hayatınıza enerji, canlılık ve hareket giriyor..

Bu yeni bir heyecan, bir fresh start’tın işareti olsa gerek. Kiminiz bu taze başlangıcı aşkta, kiminiz işte ve kiminizde uzaktaki yakınlarınızdan birinden alacağınız güzel bir haber şeklinde yaşayacaksınız. Ve kanımca çoğunuz bir 5-6 ay sonrası size bir mekan değişimi yaşatacak olayların başlangıcını yaşayacaksınız bu taze haber veya gelişmeyle.

Bu ay dikkatiniz ve ilginiz farklı konulara çekiliyor. Uzun zamandır sizi sıkan ve hiç de sizlik olmayan ağır bir atmosfer hakimken, bu ay sanki baskın hava dağılacak, size nefes aldıracak güzel imkanlar doğacak. Venüs-Mars arasında oluşacak güzel enerji vesilesiyle, sevdiklerinizle kavuşma yaşayacaksınız, birlikte içinizi açan, hoş ortamlara gireceksiniz. Hem kültürünüzü geliştiren, yeni bilgiler edinmenizi sağlayan bir tatil iyi gelecek size, hem de kafanıza göre eğleneceksiniz. Yollar, tatil düşünenler gerçekten beklediğinin ötesinde güzel bir tatille stres atıp mutlu olacaklar, tatlı, hoş, hem elit hem biraz çılgın, süprizli bir vakit geçireceksiniz.

İş sahibi olanlar, çalışan Koçlar için de canlı, akıcı bir ay olacak gibi. Ayın ilk yarısı bir türlü ilerlemeyen işlerin ivme kazanması veya en azından daha ahenkli bir iletişim kanalının açılmasıyla daha rahat çalışabilecekler. İşe daha keyifle gider olacaksınız. İşte öneminizin, kıymetinizin arttığı bir dönemdesiniz. Bu arada, meslek veya pozisyon değiştirmek isteyen Koçlar varsa, gözünüzü ve sezginizi gelişecek yeni enerjilere, ortama açın derim, havayı koklayın, yıldızların sizden ne istediğini anlamaya çalışın, daha doğrusu ne tür bir meslek değişimi olmalı bu, bunları anlamadan harekete geçmeyin derim çünkü bu tür bir fırsat bir bilemedin iki defa çıkar insanın karşısına, acele etmeden, enerjilerin sizi nereye sevk ettiğini sezmeye, anlamaya çalışın. İçinizde giderek kabaran iş, misyon, amaç neyse onu anlamak için algılarınızı açın derim, ama kendinizi de fazla dinlemeyin, bunu ancak yaşayarak anlarsınız, yaşarken, esnek olun, yaşadıklarınıza karşı algılarınız açık olun. Hani evrenin sesine kulak verin derler ya öyle. Bu aralar en çok ne dikkatinizi çekiyor, bir talebada gördüğünüz, TV izlerken gözünüze takılan, veya otobüste giderken duydunuz bir söz, ya da rüyanızda gördüğünüz bir şey vs.. Bunlara açık olun derim.. Bu meslek sizin için ömürlük olacak gibi, o yüzden iyi anlayıp adım adım ilerleyerek gidin derim. Acele etmeyin, zaten burcunuzda bulunan Uranüs sizi bir süre sonra hızlandıracaktır merak etmeyin, hem de beklediğinizden daha hızlı, jet hızıyla size kararlar aldıracaktır bir süre sonra.. Şimdi siz sezginizle gelişecek yeni düzenin enerjilerini doğru sezmeye bakın..

Para konusu bu ay oldukça iyi görünmekte, Mars Başaka yani çalışma evinize girdiğinde, sizi bir çalışma aşkı saracak ve para kazanma hevesi, şevkiyle kısa sürede önemli işler çıkarıp parasal durumlarınızı daha iyi bir noktaya çıkaracak ve epeydir bitmeyen işlere de hız vererek sonlandıracaksınız.

Bazı yıldızlara bakıyorum da, sanki bu ay geçen 2 senenin bir özetini yaşatacak yıldız açılar var adeta.. Satürn’ün size ilişkiler üzerinden verdiği hayat dersleri olsun, Neptün’ün idealler, amaçlar, dostlar evinizden size bu konularda sizi bazen aşırı idealist, bazen karmaşık duygu ve düşüncelere sevk eden mistik enerjisi olsun, bunlar sanki bir araya gelip, ne olması gerektiğini size işaret edecek, hani anlayana.. Nasıl bir aşk, nasıl bir dostluk, ne tür bir amaç, bir ideal?.. Bu tür soruların cevaplarını verecek adeta evrenin enerjileri.. Bu ay baya mistiksiniz anlaşılan, ikidir size evrenin izlerini takip edin dedim.. Bir vizyon, net bir görüntü oluşacak gibi zihninizde… Ama bunun ne derece gerçekçi olduğunu anlamanız kanımca Güneş’in de Yay burcuna girmesinin ardından olur gibi. Ondan önce Neptünyen vizyonlara hemen güvenmemek gerek, aşırı idealist, aşırı yanıltıcı olabilir. Siz o zamana kadar hayal etmeye devam edin derim, ama ayaklarınız yerde olsun…!

Yaratıcı çalışmalar, vizyoner çalışmalar yapanlar için son derece verimli enerjiler var gökyüzünde.. Değerlendirin derim bu güzel yaratıcı, arıtıcı, incelikle enerjiyi. Mühtiş çalışmalar çıkarmanız içten bile değil.

İş yerinizde iş değiştirenler olabilir, size uyum sağlamayan kişi/ler gidip yerlerine tempoya uyum sağlayanlar gelebilir.

Aşka bakarsak, gerçekten taze aşk isteyenler için son derece güzel, nefes aldıran ve ruhunuza, incelikli duygularınıza iyi gelecek, zevkinize uygun bir partner bulmanız mümkün. Bu ay kendinizi kültürel ve eğitim ortamlarına atın derim aşkı oralarda bulabilirsiniz. Veya güzel bir kısa tatil de hiç fena olmaz, sürprizli bir tanışma mümkün her an.

Bu ay kanımca sizin gizliden gizliye hoşlandığınız biri olsa gerek.. Kanımca kısa süre sonra onunla ilgili ayaklarınızı yere bastıracak bazı somut olaylara şahit olursunuz. Bilemiyorum belki de birileri sizin ilginizi gidip ona fısıldayabilir… Aşka bence ayın üçüncü haftası gelmeden kesin hükümler vermeyin derim..

Uzaklar, yurt dışı sürprizli bu ay.. Her an bir yere gitme olasılığınız var, hesapta olmayan yollar var..Boğa Burcu ( 20 Nisan-20 Mayıs )

Sevgili Boğalar 11 Kasımda Mars dost Başak burcuna girince biraz rahatlayacaksınız.

Canlı, entrikalı, karmaşık ve kızgın bir ayı geride bırakıyorsunuz…

Mars’ın Aslan burcunda gergin açısı kiminize evde sıkıntılı zamanlar yaşattı, evde tartışmalar yaşadınız, veya evle ilgili bazı sıkıntılarla uğraşmak durumunda kaldınız. İşe ve ev arasında bazı belirsizlik yaratan enerjiler kimi zaman işteki kimi zamanda evde enerjinizi düşürdü, yön duygunuzu kaybetmenize neden olan karışık duygular içinde gidip geldiniz. Kanımca bazınız da sosyal ortamlarda yaşadığınız bazı olaylardan dolayı eve gelip düşündünüz, ama karmaşık duyguları aralarından ayırmanız mümkün olduysa tabii, sizi düşünceye sevk eden şeyi anlamayı başarmışsınızdır. Sanki bu ay aşkla ilgili bazı idealist fikirlere sizi sevk eden olaylara şahit oldunuz, yani aşk nedir, ne değildir, ilişki nasıl olmalı gibi soruları kafanızda evirip çevirdiniz..

Neptün tepenizde iken, zaten bu ara her şeye idealist gözle bakıyorsunuz, duygu ve düşünceleriniz ya karmaşık ya da fazlaca idealist. Yani, fazlaca idealist derken, henüz gerçeğin süzgecinden geçmemiş, pratikliği şüpheli düşünceler.. siz en iyisi bu ayın ilk yarısına kadar sanatla uğraşın, sanat size yol gösterecektir, siz sanatsever Boğalar, bir tiyatro izlerken, bir müzik dinlerken, belki de ilhamı bunlardan alacaksınız, aşkla ilgili bir sorunuzun cevabını…

Sağlığınızı zorlayan enerjilerden epeyce kurtulmuş durumdasınız.. Ancak ilişkilerde yaşadığınız bazı sorunlar sizi kanımca strese soktu baya, Mars’ın gergin enerjisi burcunuza sert enerjiler gönderirken hala, stresi içinizde tutmamaya bakın derim, olayları sakin, uzak görüşlü kabul etmeye bakın, bırakın aksın olaylar, engellemeyin, varsa söylemek istediğiniz içinizde biriktirmeyin, enerjinizin akmasına izin verin.. Ama tabi yönünüz belirlenmeden, belli olmadan ne söyleyeceksiniz, ne yapacaksınız değil mi? Sanki sisli bir yolsa giden gemi gibi olmak istemezsiniz. Siz de haklısınız, o zaman enerjinizi harekete sevk eden şeyler yöneltin derim, aman içeride kalmasın.

Yani düşünün bir de, sizi etkileyen enerjiler bu ara o kadar dağınık ve karmaşık ki, kafanızda yaratmış olabilirsiniz bazı şeyleri.. Özetle, bu ara yıldızlar sizin açınızda pek de güvenilir enerjiler yaymıyor, bugün hissettiğinizi sandığınız duyguların yarın kuruntu olduğunu düşünebilir, anlayabilirsiniz pek ala. O Yüzden bu ara özellikle her türlü ilişkilerinizde kararlar almanın, ilişkileriniz üzerinde hüküm vermenizin hiç de zamanı değil. Ne iyisi, bulanık sular bırakın aksın gitsin, arkasından berrak sular gelecektir..

Kimi Boğalar da bu ay sanki sekse, cinselliğe kafayı takmış görünüyor. Akrepteki yıldızların ilişkiler evinizdeki etkisiyle, Mars’ın Aslan burcundan agresif, tutkulu enerjisinin çarpışmasıyla, cinsellik dozu yüksek ilişkilere meyledebilirsiniz, ya da partnerinizi olur olmaz yerde kıskandırabilirsiniz. Belki de siz kıskanabilirsiniz. Bunların hepsi geçici, dediğim gibi bu ara yıldızların tuzaklı enerjileri.. Şimdi ayın 2’sinde Venüs ve Merkür Yay burcuna geçince, üzerinizde ağırlık, kafanızda karmaşa yaratan bazı enerjilerden kurtulacaksınız.

Sanki ayın 2’sinden sonra bazı Boğalar için yeni bir aşkın başlangıcı söz konusu olacak gibi. Bu daha çok bir hayranlıkla başlayan, sonra heyecanlı bir aşk dönüşen bir ilişki gibi görünmekte. Aşkta bazı düşüncelerinizi hızla değiştiren şaşırtıcı gelişmeler olacak adeta. Kiminiz de gözlerden ırak, sevgilinizle baş başa vakit geçireceksiniz. Sevgilinizi bir hediye ile sevindirmek isteyeceksiniz, sürprizli olacaksınız. Hızlı bir aşkın başlatıcısı olacak bu ayın enerjileri. Hızlı ve heyecanlı, ve beklentilerinizin de ötesinde güzel bir aşk..

Yıldızlar bir süredir ağır giden şeyleri hızlandıracak gibi, hem de hesapta olmayan gelişmelerle, aklınızdaki bazı şeyleri eyleme dökerek, yani eyleme dökmeyi düşünmezken, eyleme dökeceksiniz pat diye. Gizli, içerden yanan bir aşk ateşi sarıyor adeta yüreğinizi. Haydi hayırlısı..

Sağlığı konusunda şüphesi veya korkusu olanlara güzel haber, merak etmeyin, kuruntu, korktuğunuz gibi çıkmayacak sonuçlar. Doktora başvuranlar güzel haber alacaklar.

Ayın ikinci yarısında dost Başak burcuna girecek Mars ile hayatınıza sağlıklı bir hareket, canlılık ve dinamizm gelecek. Epeydir yürüttüğünü projelerinizi hızlandıracaksınız, gitmeyen işlerinize hız verecek, kararlılıkla tamamlayacaksınız. Yalnız ayın 24’ünde Merkür Yayda retro olacak, bazı işlerinizi o zamana kadar bitirin derim, o tarihten sonra, yarım kalan işlerinize, elektronik aletlerin sorunlarına el atın derim, onları halletmek için en iyi zaman. Dediğim gibi 24’ünden sonra yeni iş, proje konuları aksayabilir, en iyisi ya bu tarihten önce başlangıcını yapın.

Transit Mars’ın bu ayki burç değişimi çok önemli. çünkü 11 Kasımda Başaka geçtikten sonra yaklaşık 6 ay burada kalacak. Normalde Mars bir burçta 1.5 ay kalırken, bu sefer Başakta 6 ay kalacak, çünkü Başakta retro olacak bir süre sonra.. Bu da Başakta geçireceği zamanın önemli bir dönem olacağının işareti!.

Mars aşk, hobiler, yaratıcı çalışamalar, maceralı seyahatler, çocuklar, spekulasyon konularını ilgilendiren evde kalırken, siz de bu konulardan biri üzerine yoğun bir aktivite, koşturmaca, kararlı eylemler içinde olacaksınız. Ve o konuda hayatınıza ivme kazandıran bir şeyler katmak isteyeceksiniz. Belki kiminiz bir hobinizi işe dönüştüreceksiniz, belki bir diğeriniz bir hobi faaliyetine atılacaksınız, belki okula yeni başlayan bir çocuğunuzla yakından ilgilenmeniz gerekecek, ya da bu sürede borsaya ilgi duyacak, kısa sürede çok para kazanma hevesine kapılacaksınız. Ve kiminiz de bir ilişkiyi hızla ciddi bir ilişkiye dönüştürme telaşına gireceksiniz. Ve bir başkanız da, sanki şaka gibi başlayan bir teklif üzerine birden kendinizi uzaklarda, hatta belki de yurt dışında bulacaksınız.

İlişkisi olanlar, Mars Jüpiter’e geçtikten sonra her an evlilik kararı alabilir ya da aldığınız kararı hızla uygulayabilirsiniz. Yalnız Jüpiter burcunuzda retro pozisyonda, kanımca, onun ileri pozisyona geçmesini beklesiniz düğün işleriniz daha akıcı ilerler, işleri daha çabuk organize edersiniz. Az kaldı sabır..

Bu ay ilişkisi olmayan, eski ilişkisini bitirenlere yeni ve hızlı bir aşk görünüyor. Şaşırtıcı gelişmeler var aşk cephesinde.

Sevgilisi olan Boğalar geçen günlerden kalma memnuniyetsizliğe sevk eden ağır ve baskılayıcı ve yanıltıcı enerjilerin etkisiyle sevgilinizi üzmeye kalkmayın derim, sonra üzülürsünüz. Ayrıca partnerinizin gittiğiniz yerde gözde olmasını da sanki hafif kıskanacaksınız gibi, bu geçici ve yanıltıcı duygulara takılmayın, kısa süre sonra unutup gideceksiniz.

Çocuk isteyen Boğalar, sanki bir sürpriz gelişme kapıda…

İşbirliklerinden para kazanmanın vakti sevgili Boğalar. Hadi bakalım, yeni ve ilham verici projeler üretmek ve onları eyleme geçirmek için kıpırdayın. Uzun zamandır düşünüp de henüz gerçekleşmemiş tanışma, görüşme, teklif/öneri alıp vermek için iyi bir zaman, dost ortamlarda her an güzel bir teklif/öneri kanınızı ısıtıp sizi harekete geçirebilir.İkizler Burcu ( 21 Mayıs-21 Haziran )

Mars 11 Kasımda Aslan burcundan çıkıp Başak burcuna girince, ev, iş hayatınızda yaklaşık 6 ay bazı konular sizi harekete geçirecek, epeyce uğraştıracak gibi görünmekte.

Kiminiz evde beklediğinizden uzun süren bir tadilata girişeceksiniz, kiminiz yeni alacağınız bir evle uğraşacak, retore ettirmek için epeyce para ve zaman harcayacaksınız. Kiminiz de evde, belki zorunluluktan bir süre gelip sizde kalacak birini ağırlayacaksınız. Misafirlik beklediğinizden uzun sürecek. Kimi İkizler ise, sanki evde bir yakınının sağlığıyla ilgilenecek gibi.

Bu aydan itibaren eve gelip giden kişilerde artış yaşanacak, evinizde insanları ağırlamak, onlarla evde sohbetler yapmak, mekan içinde daha yakın ilişkiler kurmak vs ağırlık kazanacak. Tabii eve dikkatinizi yoğun olarak vermeniz işlerinizi biraz karıştırabilir, iş düzeninizde sanki biraz aksama olacak gibi, ancak Satürn epeydir sizin 5.evinizden işlerinizi yavaşlatmış, işte daha kaliteli şartları oluşturmak, ya da edindiğiniz yetki ve sorumluluklarla daha yoğun olarak ilgilenmek için ihtiyacınız olan ekstra zamanı yakalacayaksınız. Mars geçen ay iş dolayısıyla sizi çok koşturdu, girişimler için sizi daha atak, hırslı ve hevesli yaptı, kendinizi işte göstereceğiniz fırsatlar yakalamanıza yardım etti, şimdi bu aydan itibaren sanki bu kadar koşturmaca hem fazla hem de yararsız olur gibi, onun yerine işte yavaşlayan temponuzu da fırsat bilip statünüzü kalıcı yapmaya, sorumluluklarınızı daha bir hakkıyla yerine getirmeye odaklanabilirsiniz.

Tabii başka İkizlerde Mars’ın Başak burcunu geçmesi ters bir etki ile görülebilir, yani evle yoğun ilgilenmek yerine tam tersi evi otel gibi kullanacak denli işe kendinizi vermek, iş güç diye oradan oraya koşturmakla zaman geçirebilirsiniz.

Kiminiz de sanki evdeki iş, sorumluluklardan veya hır gürden kaçmak için bahaneler yaratıp evden dışarı kaçacak sürekli, kimi zaman arkadaşlarla buluşacak, kimi zaman hiç de lazım değilken seyahat gerektiren görevlere atılacaksınız, ya da iş yerinde yapılan tatil organizasyonlarına hiç aklınızda yokken katılacaksınız ani kararlarla.

İlginç bir zaman olacak sizin için. Bu arada, gerçekten bazı İkizlere ben yeni bir ev görüyorum, ama sanki henüz oturmak için uygun değil, bazı tadilat veya bakım işlerinden geçmesi gerekiyor ve siz de bunun için sık sık gidip ilgilenmek durumunda kalacaksınız.

Yatırım konusun bu aydan itibaren sizin için önemini artıyor, gerçekten yatırım yapmak, ileride, hatta kısa süre sonra değeri artacak yatırımlar için uygun zaman gibi.

Mars Başak burcundan size biraz agresif enerjiler gönderecek, bu süre zarfında zaman zaman sabrınız çabuk taşacak, bazen öfkenizi kontrol etmekte zorlanacaksınız, bazen insanlar, olaylar üzerinize üzerinize gelecek, ve bazen de işler bir hızlanıp bir duracak, bu da sizi çileden çıkaracak gibi, zaten öfkeniz burnunuzda olacakken, ben aman diyeyim, sakin ve sabırlı olun, olmadı ortamdan kaçın, çıkın bir hava alın, yoksa emek verdiğiniz şeyleri bir anda batırma, kalp kırma riskiniz var. sonra üzülen de siz olursunuz.

Yine de ben bu Mars’ın 4.ev yuva evinize uzun süreliğine konuşlanmasına iyi bakıyorum, epeydir hayatınızda eksik kalan şeyleri tamamlayacak adeta. Belki almadıgınız kararları aldıracak, belki biraz agrefis, öfkeli yapacak, ama sakinleşmeyi, aklınızla hareket etmeyi başarırsanız bu öfkeyi bu sefer cesur eylemlere aktarır, birden çekindiğiniz için yapmadığınız girişimlere atlar, ve iyi sonuçlar da alırsınız. Yeterki hızlı ve sağduyulu olun derim. Öfkeliyken bazen insan daha hızlı ve sağlıklı düşünür ya, hani birikmiş negatif enerji tortusunu öfkeyle atar kurtuluruzi hemen ardından daha sağlıklı gürül gürül net bir enerji akmaya başlar ve bizi daha seri ve sağlıklı düşünmeye sevk eder, işte bunu başarırsanız, az zamanda çok işler başarırsınız. Cesaret gelecek üzerinize en azından, bu da iyi bir başlangıç harekete geçmek için.

Kiminiz de sanki bir yere dönüş görüyorum, yuvaya, memlekete, dostların yanına..

Venüs ve Merkür zıt burcunuz Yaya geçince, ilişkiler hayatanızda önem kazancak, canlanacak. Belki eski bir arkadaş, yakın, sevgiliyle son derece farklı ilginç bir yerde karşılaşabilirsiniz, yeni arkadaş ortamında pat diye karşınıza eski bir tanıdık çıkabilir! Kiminiz de sevdiğiniz bir yakın, arkadaşla ilgili biraz şok edici bir haber alabilirsiniz. Bu iyi bir haber mi kötü mü? Onunla ilgili bir şey sizi şok şaşırtabilir.

Bu arada mahkeme, yasal işler bekleyenler var kanımca, Satürn 5.evden buna işaret ediyor, bu tür bir haber, gelişme beklentisi olanlar için, Merkür’ün Yay burcuna geçişi bu haberi hızlandırabilir. Ama sizi tatmin eden bir sonuç için galiba sabretmeniz lazım biraz daha, çünkü gelen haber diğer taraf için iyi olabilir. Az kalmış merak etmeyin. Sanki sizi savunan avukatınızın kafası karıştırılmış bir süre ama bence kendine gelmeye başlamış, sorumlulukla işleri sizin lehinize bitirmek için bu aydan itibaren işlere el atıyor.

Para işlerine gelirsek, paracı olmadığınız halde maddi güvenceye önem verirsiniz doğal olarak 2.ev para evinizde garanti arayan Yengeç burcunun bulunmasıyla, bu da sizi illa parasal işleri mutlaka düşünmeye zorlar istemesiniz de, ruhunuz, bilinçaltınız sizi bu işe sevk eder. Epeydir büyük yatırımlara ilgi duymaktasınız, bu ay da Mars Başak burcuna geçince, yine bu tür yatırımlara ilginiz sürecek, dediğim gibi tadilat işlerine para gidecek. Tek yaşayanlar, bekarlar sanki tek başına maddi işleri kotarmanın zorluğunu düşünmekte bu ara, evlilik veya birlikte yaşamanın maddi olarak güç verdiği üzerine kafa yormakta gibi. Bazı şeyler tek başına yapmaktan sıkılmışsınız. Kiminiz de tam tersi bazı şeyler tek başına yapamamaktan sıkılmış gibi. Her iki grup için de biraz sabır diyorum, Satürn’ün size verdiği işleri vizyonunuza hizmet edecek şekilde sürdürmeye devam edin, vizyonunuzu netleştiren ve somutlaştıran yapıya hizmet eden ekstra işlere, rötüşlere de önem verin, imaj da önemli biliyorsunuz, işin özünü kaçırmadan, arada bir reklamınızı yapın derim. Sonra yıldızların işlerinize hız vermesi için sabırla bekleyin.

Aşka gelirsek; zıt burcunuza giren Venüs ve Merkür aşkla ilgili hızlı ve sürprizli haberler taşıyacaktır, sosyal ortamarda ay boyunca epey aşk dedikoduları dinleyecek, aşk muhabbetlerine katılacaksınız. Ve uranüs’ün de güzel enerjisiyle sanki bir aşk isteği patlayıp çıkacak kalbinizden dışarı, ve kendinizi bir randevuya giderken bulabileceksiniz. Bu ay flörtçü ruhunuz uyanıyor.

Son olarak; 25 Kasımda zıt burcunuz Yayın ilk derecelerinde hafif çaplı bir Güneş Tutulması kiminiz için başlangıç yaptıracaktır, bir şeyi bitirecek bir başlangıç..
Yengeç Burcu ( 22 Haziran-22 Temmuz )

Sevgili Yengeçler, sıkıldınız biliyorum Satürn’ün hayatın sevimsiz yüzüyle sizi karşı karşıya getirmesinden, zorunluluklardan, beklemekten, sabretmekten.. Bir Atasözü vardır, sarı öküz doğurdu ama hala sizin şansınız açılacak da, işleriniz yürüyecek?... (Atasözünü hatırlamayınca, icat etmek zorunda kaldım…)

Kasım 11’de Mars Aslandan çıkıp Başak burcuna geçince ihtiyacınız olan hareket, can, eylem hayatınıza girmeye başlayacaktır nihayet.

Yalnız şimdiden uyarmak isterim, Mars 3.evde gezerken zaman zaman düşüncede sizi hareketli kılıp eylemde engeller olursa, yoğun Mars enerjisi fiziksek sağlığınıza baskı yapabilir, sabırlı olun derim böyle zamanlarda.. Emin olun hareket alanları açılacaktır.

Bu arada, Mars sanki bazı küskünlükleri tamir etmek için iyi bir zaman verecek gibi, sizi kıran biri varsa, ya da kırdığınız biri barışmak için bir harekete geçmek söz konusu olacak gibi. Bu hoşunuza gidecek, hayal kırıklığınızı tamir eden, ve insanlara olan inancınızı geri getiren umut verici bir gelişme olacak, kalbinizi ısıtacak.

Mars yolları gündeminize taşıyacak, çok yollar yapmaya başlayacaksınız gibi, özellikle kısa süreli yollar olacak bunlar. Kiminiz iş gezisine, kiminiz kısa yakın ziyaretlerine çıkacaksınız. Bu arada, işinde kendini göstermek isteyenler yoğun bir şekilde iletişim kanallarını kullanır olacak, kendinizi göstermek, tanıtmak, yeni iş fırsatları yaratmak için iyi bir zaman..

Sevgilisi olan ve evlilik için sanki Mars ilişkiye sıcaklık getiren ya da sıcaklığı artıran bir şeyler getirecek gibi, belki birlikte aldığınız güzel kararları eyleme dökmenin zamanı geliyor. Uyumlu, birlikte aynı kararda olmanın ve birlik olmanın huzuru var içinizde.. Bebek isteyen, ya da ilişkisini daha sıcak bir boyuta taşımak isteyenler için iyi zamanlar geliyor.

İş arayanlar veya çalışanlar içinde iş ortamında sürpriz küçük gelişmeler var gibi, aslında iş ortamına hoş ve huzur veren bir gelişmeyi taşıyacak Venüs yıldızı harekete geçecekken, 25 Kasımda Yay burcundaki hafif çaplı Güneş Tutulması sanki bir engelleme yapacak gibi. Ama nasıl derler her işte vardır bir hayır, belki de böylesi daha iyi olur bakarsınız.. Sanki eski bir tanıdığın bir iş önerisiyle yeni bulduğunuz bir işe evet demekten vazgeçmek durumunda kalacaksınız, bir ikilem var.. Sanki iki fırsat çarpışacak, eş zamanlı gündeme gelecek, bu da sizi bir süre duraklatacak.. Yay burcunda ayın 24’ünde Merkür’ün geri pozisyon alacağını da hesaba katarsak, demek ki bir şeyler sizi bekletecek bir süre daha..

Sizde bir şey var epey zamandır, atalardan, dededen, babadan, anneden bir şey var size.. Bir mal, yatırımlık bir şey.. Bu giderek size yaklaşıyor, adeta sizin önemli bir vizyon, bir planınızı hayata geçirmeniz için yetişecek imdadınıza. Ama daha var, sabır..

Para durumları nasıl derseniz?.. Mars Aslanda size baya para harcatmış olsa gerek.. halen harcamalar devam etmekle beraber bu aydan itibaren para getirecek fırsatların da artacağını görüyorum. ayrıca varsa alacağınız bir yerlerden, onları alabilirsiniz.

Aşka gelince, aşkta durumları toparlama, varsa küskünlük düzeltme imkanı doğacak, daha huzurlu, bazı taşların yerine oturacağı zamanlar geliyor. Yaşadıklarınız size nasıl bir ilişki istediğinize dair önemli fikirler vermiş gibi, şimdi bunları hayata geçirmek, somutta istediğiniz ilişkiyi yaşamak için kolları sıvıyorsunuz. Bazı şeyler hız alacak, ilişkide size hem bilinç atlatacak hem dönüştürecek, artık eskinin tamamen geride kalacağı bir ilişkinin yolunda hızla yol alacaksınız. Kısa bir süre sonra ilişkide artık bambaşka bir insan olduğunuzu görecek, anlayacaksınız, eski geride kalmış, artık ne siz eski sizsiniz, ne de eskiden sizi mutlu edenler aynı şeyler değil, şimdi yeni size uygun mutluluklar için emek veren birisiniz.
Kullanıcı avatarı
busem
8.Seviye Üye
Mesajlar: 4594
Kayıt: 27 May 2008, 14:09
Konum: PaTRoN

Okunmamış mesaj

Aslan Burcu ( 23 Temmuz-22 Ağustos )

Ayın 11’inde Mars Başak burcuna geçene kadar sizde kalmaya devam edecek. Mars enerjisi sizi canlı, sabırsız, hareketli kılıyor. Ancak zıt burcunuz Kovadaki Neptün olsun Akrepteki yıldızlar olsun Mars’ın akmak isteyen enerjisine taş koymaktalar. Neyse ki 2’inde Venüs ve Merkür Akrepten çıkıp dost Yay burcuna geçiyor. Bu arada yine de, siz evinize gelen kişilere dikkat edin, evdeki bazı sorunlarla ilgilenmeye bakın, boşlamayın derim çünkü evde hijyen sorununa yol açan sorunlarla meşgul gibisiniz, ertelenecek gibi değil yani.. Kiminiz de evde veya dışarıda bir eşyanızı kaybedebilir, epey ararsınız bulmak için. Unutkanlık evde veya dışarıda başınıza iş açabilir. Neptün’ün dağınık, kafa karıştıran enerjisi dikkatinizi bir anda fena dağıtıp size hatalar yaptırabilir. Bu tür şeyler karşı dikkat edin derim en azından ayın ortasına kadar, bir anda bir şey yapın, bütün işleri biriktirip bir anda yapmak sıkıntı doğurur.

Bu arada, Mars kiminiz içinde iş yerinde otorite ile yakın temasa geçmek ve onlara bir talebinizi kabul ettirmek şeklinde sizi yönlendirebilir. Başarırsınız istediğiniz almakta, ama sizi pek de memnun etmeyen bir sonuç olabilir. Çünkü en başta siz ne istediğinizi bilmez halde gibisiniz sanırım. Ah bu Neptün sizi bir türlü bırakmadı gitti, yapacak bir şey yok.. Neptün insanın kafasını kişi bugünü ve geleceği için kafasında net değilse, kafasını karıştırır. Yani sizin belki de ne istediğinizi en iyi bilmeniz gereken zamanlardasınız çünkü belirsiz istekler, beklentiler hemen dağılmaya mahkumdur bu yıldız açılarında, yıldızları suçlamanın gereği yok, siz ne istediğiniz konusunda hem kararlı hem ayakları yere basar halde olursanız, dağınıklık bir süre sonra vizyoner görüş yeteneğinizin gelişmesine yerini bırakır..

Bu dediğim özellikle ilişkilerde ne istediğini bilmeyenleri daha çok etkilemekte. Bohem mi yaşamak istiyorsunuz, yoksa ruh eşinizi bulmak, onunla gönlünüzde yatan bir hayat kurmak mı istiyorsunuz, biraz buna kafa yorun derim. Sizi en çok neler mutlu eder, geçmişe doğru gidin, kalbinizin ve ruhunuzun sesini dinleyin bir, bakalım ne diyor..?

Sanki birkaç ay öncesinden başlayan bir ilişki var, bu devam ettirmeye değer bir şey gibi.. Zaten karşınıza da çıkıyor bu ilişki bitti deseniz de.. Ve kanımca bu tür bir ilişki sizi bir anda ciddi bir ilişki kararına hiç aklınızda yokken götürecek gibi hem de yakında…

Ayın 11’inden sonra yoğun bir şekilde parasal işlere ağırlık vereceksiniz, gerek borçlarınızı toparlamak için gerekse bazı harcamalar için hesaplarla meşgulsunuz. Bu arada, parasal bakımdan sevindirici gelişmeler de var size. Kiminize bir çifte gelir var gibi. Kiminiz de otorite takımından yeni bir teklifle karşılaşıp bu olumlu ve para getiren teklife hayır demeyecek, atılacaksınız. Bu yeni iş veya proje her neyse hem size maddi gelir getirecek hem işte daha organize ve daha hevesli çalışmaya yöneltecek. Epeydir kaçan keyfinizi yerine getirecek. Bu arada, uyumlu ve işbirliğine yatkın olmayı da öğrenmek durumundasınız, kendi başınıza otorite olmayı sevseniz de, işbirliği isteyen bir süreçtesiniz. Çünkü tek başına altından kalkılacak işler değil bunlar.

Aşkta, kalbi boş olanlar için enteresan bir ay olacak anlaşılan.. Yaya geçen Venüs size aşk kıpırtıları gönderecek, ancak 25 Kasımda Yaydaki hafif çaplı bir Güneş Tutulması bu yeni taze aşk kıpırtılarına tuz biber ekmek niyetinde, bir engel çıkacak anlaşılan.. Belki de ya sizin ya da partnerinizin özgürlük aşkı tutacak, bu da ilişkiyi başlamadan bitirecek. Yine de mutlu olacağınız hatta birlikte bir tatile bile çıkacağınız keyifli bir ilişki olacak başlangıçta. Sanki bu ilişki sizi bazı konularda uyandıracak, kafanızda şimşekler çaktıracak. Uzun zamandır kafanızda duran bazı sorunların cevaplarını bulacaksınız.. Bir uyanış ama şaşırtıcı gelişmelerle gelen bir uyanış.. Adeta aşkta rotanızı belirleyen bir değişim yaratacak. Belki küçük bir olay gibi görünen ama etkisi büyük olacak..

İşte kariyer hedefleyenler varsa, Mars size enerji ve hırs verirken, kararlarınız da belliyse, mücadele edin derim. Kafası dağınıklar için biraz ortam değiştirmesini tavsiye ediyorum. İşte istedikleriniz sanki yavaş yavaş olmaya başlıyor.. Ayrıca geçmişte ne istediklerini iyi bildikleri zamanı hatırlamalarını öneriyorum.Başak Burcu ( 23 Ağustos-22 Eylül )

Geçen ay düşündüğünüz bazı şeyler var gibi evle ilgili, bu ay bazı yıldızların Yay burcuna geçmesiyle beraber, bunları eyleme dökebileceksiniz. Ay boyunca evle ilgilisiniz, evi güzelleştirmek amacıyla çalışacaksınız. Yeni şeyler alacaksınız, bazı eşyaları yenileyeceksiniz.

Nihayet Mars Aslanda 12.evinizden çıkıp 11 Kasımda burcunuza geçince, geçen ay içinizde hissettiğiniz öfke, hırs duygusundan kurtulacaksınız. İçinizde biriktirdiğiniz ve bir türlü tam olarak dışarı çıkaramadığınız arzu, öfke vs ateşli duygular Mars burcunuza geçince eyleme dönüşen güçlü bir enerji patlaması yaratacak sizde.

Mars bu sene burcunuzda yaklaşık 6 ay kalacak sevgili Başaklar, bunun nedeni ise burcunuzda retro (geri pozisyon alması) olması. Bu da sizi 6 ay meşgul edecek önemli bir hedefe kitlenme, onun için mücadele etmek demektir. İstediğinizi koparmak için, elde etmek için hırslı, enerjik ve kararlı olacaksınız, hatta fazla düşünüp taşınmak huyunuzdan, endişeli yapınızdan da bir nebze kurtulup fazla düşünmeden harekete geçen, dinamik bir yapı kazanacaksınız bu sürede.

Mars bazılarınızı sanki bir hakkını savunmaya sevk edecek gibi, belki bir yasal mücadele ile başlayan bir hak arama söz konusu olacak gibi. Kiminiz de, başlayan yeni bir olay üzerine, hayatınıza çeki düzen vermek, hayat kalitenizi daha yukarı taşımak ve istediğiniz daha güzel bir hayat ulaşmanızı sağlayacağını düşündüğünüz şeyi gerçekleştirmek için gayretli olacaksınız, çünkü gerçekten uzun süreden sonra ilk kez ne istediğinizi çok iyi bilir olacaksınız. Zaman zaman kafanız karışsa da, istediğinizden vazgeçmeyin derim, sizi yanıltan durumlar veya insanlar olabilir, böyle kafa karışıklığı zamanlarında, geri çekilin ve net düşünmeye çalışın..

Mars kiminize iyi bir projeye start için güzel bir enerji verecek, kiminiz ise, yeni bir işe başvurmak isteyeceksiniz, daha iyi şartları olan bir işi hedefleceyecksiniz. Bu arada, TV, yayın işinde çalışanlar güzel imkanlar yakalayacak gibi.

Plüton dost burç Oğlaktan sizin aşk, mutluluk anlayışınızı kökünden değiştirmeye, dönüştürmeye kararlı, artık daha farklı seven, farklı şeylerden mutluluk duyan biri olmaktasınız, bunu bu ay daha iyi anlamaya başlayacaksınız. Hatta bu yeni aşk, sevgi, mutluluk anlayışınızı yansıtan bazı somut olaylar yaşayacak, kendinizi bu konularda derinden tanımaya başlayacaksınız. Sanki bir şey size dokunmuş ve birden değişmiş gibi bir duygu gelecek içinize. Garip ama mutlu eden tuhaf bir duygu duyacaksınız. Nereden nereye..

Başaklar gerçekten size umut, fırsat ve cesaret veren yıldızlar var gökyüzünde, gerçi şu an şans yıldızı Jüpiter retro pozisyonda iken, fırsatları yavaşlatmış durumda, ama bu bir yerde iyidir, hedeflerinizde hata yapmamak, daha dikkatli adımlar atmak için sizi temkinli ve daha dikkatli, uyanık yapmakta, birkaç aydır yapmış oldugunuz ilerlemelerin ardından, hızlı adımların sonucu yaptığınız hatalar olsun, acemilikler olsun, bunları telafi zamanı, hedeflerinizle beraber eksikleri de telafi ede ede ilerlemek zamanı.

Bu ay gerçekten Başaklar çok istedikleri bir şeye kavuşacak gibi. Gökyüzü sürprizli sizin için.

Geçen ayın insanı boğan ruhsal sıkıntısını da bir anda atacaksınız üzerinizden. Ruhsallığınız, hassaslığınızı artıran olaylar size her ne kadar sabrı öğretse de, bu kadar yavaşlık, hareketsizlik yeter değil mi..

Para konusu evet, yavaş ilerliyor ama emin adımlarla gidiyor.. Para konusu gerçekten yavaş ilerlemek durumunda 2.ev para evinizde disiplin yıldızı Satürn varken hala, ama inanın Satürn varken, parasal konularda hızlı davranmak insanı zarara sokar, o yüzden Satürn’ü dinleyin derim. Parasal konularda planlar yapın, para biriktirin, zamanını kollayın. Emin olun gelecektir. Böyle dönemlerde biriktirmek kolay olur, Satürn para evinizden geçtikten sonra, bu sürede yaptığınız birikime siz bile şaşarsınız. Bu arada belki de en güzel birikim, bir yatırım yapmak, ev vs almak, onun ödemelerini düzenlice yapmak şeklinde olabilir. Para biriktiremiyorum diyenler için en güzel yol budur.

Bu arada, daha önce taşınmak isteyip de, taşınamayan Başaklar, size adeta jet hızıyla bir taşınma görünebilir. Ev almak isteyip de bekleyen Başaklar, her an jet hızıyla aradığınız ev karşınıza çıkabilir.

Eve yeni arkadaşlar geliyor kanımca. Yeni insanları evde ağırlamak veya tam tersi siz yeni tanıdığınız kişilerin evine gidebilirsiniz.

Bu ay gökyüzünde aşk enerjileri var sizin için.. Sevgilisi olan veya evli olan Başaklar, geçen ay kafalarında kurduğu bir sorunu bu ay eş/sevgilisiyle paylaşacak, bu evde hafif bir tartışma yaratabilir, ancak kanımca, bu kısa sürer ve hatta aranızdaki bağı kuvvetlendiren tatlı bir kavgaya dönüşür. Kanımca bir hediye alacaksınız bu ay sevgilinizden veya eşinizden, bu sizi şaşırtacak ve mutlu edecek.

Sevgilisi olmayan, aşk bekleyen Başaklar, bu ay aşk her an kapıda!.. Hem de biter diye düşündüren ama bitmeyen ilginç bir ilişkiye dönüşecek bir aşk bu. Bu ilişki ciddi ilişkiye dönerse şaşırmayın derim.. Kendinizi bu yeni aşkta er meydanında gösterecek, kat ettiğiniz kişilik değişimine, cesaretinize siz bile şaşıracaksınız. Ruhunuzda bu ilişki özel dedirten bir ses yükselecek gibi. Bu sefer farklı dedirten, ya da garip bir şekilde aklınızda olmayan bir tipte biri olmasına rağmen, garip bir şekilde çekildiğiniz, sizi bağlayan biri olacak bu kişi.

Son olarak, Merkür 24’ün Yay burcunda retro olup gelecek ay 14’ne kadar retro kalacak, bu tarihlerde yeni bir şey almayın, yeni bir şeye başlamayın, onun yerine eksiklerinizi, yarım kalan işlerinizi tamamlayın. Ayrıca 25 Kasımda yine Yayda hafif çaplı bir Güneş Tutulması olacak, bu da, koşturmaktan sizi bir süre yorgun düşürebilir, evde dinlemek durumunda kalabilirsiniz, sağlığınızı çok zorlamayın derim.Terazi Burcu ( 23 Eylül-22 Ekim )

Son iki ayın zorlu enerjileri biraz olsun üzerinizden gitti, ama tabii baş misafir hala sizde; Satürn! Ve kendinden beklenmeyen bir hızla ilerlemekte. O kadar yıl normal akışta aheste aheste ilerlerken, yani hayatınızda bazı konuların üzerine basa basa ilerlerken, sanırım artık yeterince hayat ders aldığınızı düşünmüş olacak ki, artık hızlanmaya karar vermiş.. Haklı. Çünkü bazı yıldız açılarının da desteğiyle, artık hayattan ne beklediğinizi, nasıl bir yapı oluşturmanız gerektiği, hayatınızı anlamlı kılacak neler için emek vermeniz gerektiği ve bunlar için kararlı olmanız gerektiğini anlamışsınızdır. Kaçacak yer kalmadı bence, ne istiyorsunuz, ne yapmanız gerekiyor, biliyorsunuz. Eh, hadi onlar için kolları sıvayın.

Bu ay Güneş 2.ev para evinize girince, para kazanmak isteyeceksiniz, gelirinizi artıran, canlandıran girişimlerde bulunacaksınız.

Bu ay hala derin düşünce sürecinde kalmayı tercih edenler ilginç bir şey yaşayacak gibi; düşünce evinizde Yayda 25 Kasımda hafif çaplı bir Güneş Tutulması olacak ve 24 Kasımda yine Yayda Merkür retro yani geri pozisyon alacak. Bunlar düşüncelerinizde ani değişimler yapacak gibi, ya kafanızda bir şey dank edecek, birden bir gerçeği kavrayacaksınız. Ya da kavradığınızı sanacaksınız. Ve bu sizin kararlarınızda da ani değişiklikler yaratacak, en başta düşünmeyi bir kenara koyup somut bir şeyler yapmanın vaktinin geldiğini anlayacaksınız. Size küçük bir uyarıda bulunmak isteyim; derin ve çetrefil düşünce içinde kendisini sıkıştıran Terazilere sözüm; bırakın kendinizi olur olmaz düşüncelerle sıkmayı, üzmeyi aksi taktirde bu tutulma ve retro açılar ani bir rahatsızlık verebilir, ani gelen şiddetli bir baş ağrısı veya başka türlü bir rahatsızlık peydah olabilir. Lütfen pozitif düşünme vakti! Olanı olmayı kabullenme zamanı! Hayatınızı her şeyiyle sevme zamanı!.. Ve bunları bir başarın ondan sonra, daha ne yapabilirim hayatım için deyip, pozitif alternatiflere odaklanın ve onlar için emek verin kendinizi aşırı zorlamadan, suçlamadan vazgeçerek.

Kimi Teraziler ise dostlarla baş başa gizliden gizliye, harıl harıl bir şeyleri planlayacak ve eyleme dökecekler gibi. Gizlice gerçekleşecek bir şeyler var tüm Teraziler için. Gizlilik derken sanki gözlerden ırak bir şeyler. Bu arada yaratıcı çalışmalar yapanlar için de çok üretken bir zaman. Ruhsal dünya, gizler evinize giren Mars sizi çok üretken kılacak, hayal dünyanız, yaratıcılığınız adeta tavan yapacak. Ve kafanızda tasarladığınız bazı şeyleri gerçekleştirmek için uygun fırsatlar bulacaksınız.

Bir dönüş görüyorum size.. Bu ne şekilde bir dönüş, ruhsal bir dönüş mü, bazı eski işlere bir dönüş mü, yoksa, bir mekana dönüş vs.. Bir dönüş var. enteresan bir ay olacak sizin için gerçekten.

Aşkta ilginç bir durum var. Mesela, yeni aşk arayanlar, ilginç bir şekilde bir yabancı ile tanışabilir, bir yolculuk esnasında tanıyacağınız yabancı biriyle aranızda birden ilginç bir aşk macerası başlayabilir. Ancak şunu da bilin ki, bu kişi farklı, öyle kalıplara sığacak biri değil, kalıcı ilişkilerden kaçan biri de olabilir, şayet aranızda özgürlüklere saygılı bir ilişki kurabilirseniz, yürüyebilir. Kiminiz de farklı yerde yaşayan biriyle karşılaşacak, yani aynı mekanlarda değilsiniz, bu size farklı bir mekanın, kentin veya hatta ülkenin kapılarını açabilir. Enteresan bir ilişkiye yelken açabilirsiniz özetle.

Kimi Teraziler de hiç beklemedikleri bir anda evlilik teklifi alabilir veya yapabilir her an, sanki gözlerden ırak bir ani evlilik, nikah yapmaya niyetli gibisiniz.

Kiminiz de sanki bir eski ilişkiye dönüş yaşayacaksınız, bu belki de bir düşüncede bir hesaplaşma şeklinde, yani ruhsal bir dönüş olabilir. Ve bu her nasıl bir ilişkiyse, onunla ilgili kararlarınız netleşecek kafanızda.

Bu ay çoğu Teraziler için gelecek senenin, yani geleceğe dair önemli bir planın gizliden gizliye eyleme dökülmesi ve gelecek sene ulaşmak istediğiniz hedef neyse, oraya taşımak adına gizliden gizliye start verdiğiniz bir zaman olacak. Bu kararlı eylem dönemi bazı ayıklamaları da beraberinde getirecek. Hayatınız temizleye temizleye, netleştirerek ilerleyeceksiniz büyük hedefinize.

Bu ay yeni bir şey öğrenmek için iyi bir zaman, bir kursa gitmek, bir konuda ders almak isteyebilirsiniz. Hatta kendinizi şımartmak isteyebilir, lüks bir şey alabilirsiniz. Mesela bir araba alabilirsiniz. Veya bir dil, beceri edinmek isteyebilirsiniz.Akrep Burcu ( 23 Ekim-21 Kasım )

Geçen aydan kalma baskın, zorlayıcı enerjiler halen devam etmekte, gerçi bu tür zorlu enerjiler bazı önemli hedefleri başarmak için kişiye hırs ve gözü karalık verir ancak insanı çok da yorar. Hele kafası karışık ve ne yapacağını tam bilmez haldeyken. Ve dikkat etmezsek sağlığımızı da zorlayabilir. O yüzden bir şeyler bizi fazla zorluyorsa, en iyisi mola vermek, olduğu kadarıyla kabul edip, daha sonra uygun zamanda devam etmektir.

Mars hala baskılayıcı etkisine devam ediyor, 11 Kasımda Başak burcuna geçecek ve o zaman sizi biraz rahat bırakacak.

Mars Aslanda iken, iş ve önemli hedefler için çok koşturmaca, otorite takımından kişilerle yakın temas ve aile büyükleriyle bazen tartışma yaşatmış olabilir.

Ama Güneş burcunuzda iken, dediklerinizi zorla da olsa kabul ettirmiş olmalısınız. Tabii ne istediğini bilmeyenlerin kafası daha karışmış olabilir bu hararetli ortamlarda, sizin için Mars’ın Başaka geçmesi iyi haber çünkü ne istediğinizi net bilir olacaksınız o zaman.

Bu ay dostlar, yakın, eş/sevgiliyle daha yakın olacak, karşılıklı destek vereceksiniz. Belki sizin bir yakınızın yardımına ihtiyacınız olacak, belki yakınınızın sizin yardımına, bu ay karşılıklı bir dayanışma söz konusu. Yakınların varlığının önemini daha iyi anlayıp sevip-sevildiğiniz için mutlu olacaksınız.

Bu ay bir şey var sevgili Akrepler sizin için; bir barışma mı desem, epeydir devam eden bir konuda net bir karar varmak mı desem, böyle önemli bir şey var..

Kiminiz sanki ani bir kararla önemli bir şeye imza atacaksınız gibi. Bu bir yasal işlemi de kapsıyor gibi. Yani ya siz, ya bir yakınınız sanki bir yasal adım atıyor gibi. Yasal bir prosedur çözüme kavuşuyor gibi. Mesela bir mahkeme kararı bekleyen varsa, bu siz de olabilirsiniz, yakınınız da, bunun için uygun ve sonuç alınacak bir ay gibi.

Bazı Akrepler için de, sanki bir evlilik kararı var gibi. Sanki şartlar artık böyle bir şey için oluşmuş gibi.

Kiminiz ise, yaklaşık 6 ay süren bir sürece gireceksiniz. Mars yaklaşık 6 ay Başakta kalırken, bir mesele, bir sorunun geride kalması adına önemli bir adım atacaksınız, sonuç almaya dair bir sürece gireceksiniz.

İş ve gündelik hayat şartlarınız giderek değişiyor, değişiklik giderek gün yüzüne çıkıyor. Bu maddi şartlarınıza da yansıyacak. Bu ay özellikle küçük de olsa ani gelen kazançlar sevindirecek. Kendiniz için harcama yapmanın tam zamanı, Uranüs-Venüs’ün güzel açısı sizi sevindiren sürpriz hediye gibi bir şey getirebilir.

Yakın çevreniz hem değişiyor giderek hem de gerçekten önemli kişiler giriyor hayatınıza. Bu düşüncelerinizi de giderek değiştirecek, artık lüzumsuz bulduğunu insanları yakın çevrenizden uzaklaştırmak isteyecek, daha derin ilişkiler kurmaya, daha önemli kişilerden örülü bir çevre edinmeye yöneleceksiniz. Bu ay da sanki bu konuya kafa yoracağınız veya bu konuda yavaştan yavaştan başlayan değişiminin bilincine varacağınız somut gelişmeler yaşayacaksınız.

Para konusu bu ay hiç fena görünmüyor, Güneş burcunuzda iken canlı, talepkar, dışa dönük ve girişkensiniz. Ayrıca Venüs para evinizde sürpriz paralar getirebilir. Yalnız, ayın 25’ünde para evinizde Yay burcuna hafif çaplı bir Güneş Tutulması olacak ve ondan bir gün önce 24 Kasımda Merkür Yay burcuna retro yani geri pozisyon alacak, bu da para konusunda beklenmedik masraflar demek olabilir, bir de almak istediğiniz bir şey beklediğinizde pahalı olabilir. Buna rağmen yine de almak istediğinizi alacaksınız, yine de sizi uyarmak isterim, Merkür 24 Kasım-14 Aralıkta retro iken, önemli bir şey almayın derim çünkü aksilikler çıkabilir aldığınız şey çabuk bozulabilir falan. En iyisi bu tarihten ya önce ya da sonraya bırakın derim.

Aşkta durumlar nasıl? Yukarıda bahsettiğim gibi, bir sonuca ya gelinmiş ya da yaklaşılmış. Bir yasal süreç var, bu kiminiz için bir mahkeme, işle alakalı bir gelişme, işle alakalı bir imza iken, kiminiz için de sanki bir evlilik kararının altına imza atmak olacak. Kalbi boş Akrepler bu ay, aşk gelebilir mi size? Bu ay parayla ilgilisiniz, bu konuda girişimlerinizi artırma düşüncesindesiniz. Aşk için kanımca ay sonlarını bekleyeceksiniz, ve ay sonunda Venüs Oğlak burcuna geçtiğinde, sanki bir arkadaş ortamında her an bir teklif alabilir ya da birine karşı hoş duygular hissedebilirsiniz.Yay Burcu ( 22 Kasım-21 Aralık )

Bu ay dolusunuz ve yoğunsunuz çünkü burcunuza epey yıldız giriyor. 2 Kasımda Venüs ve Merkür, 22 Kasımda Güneş giriş yapıyor. Ayrıca 24 Kasımda Merkür burcunuzda retro yani geri pozisyon alıyor 14 Kasıma kadar geri pozisyonda kalıyor, 25 Kasımda da yine burcunuzun başlarında hafif çaplı bir Güneş Tutulması yaşanıyor.

Epey olay var anlaşılan gündeminizde ay boyunca.

Mars dost Aslan burcundan 11 Kasımda çıkıp Başak burcuna girecek ayrıca. Bu sizi meslek, iş, büyük hedefler konusunda harekete geçirecektir. Epeydir hareket yok diyenler için yoğun koşturma dönemi başlıyor diyebilirim.

Ruhsal dünya evinizde epey hararet yaşandı geçen ay şimdi Venüs ve Merkür burcunuza girince, ruhsal dünyanızdan çıkıp eyleme dökülmek üzere bazı isteklerinizi seslendirmenin zamanı gelmiş. Yani kafanızda evirip çevirdiğiniz bazı düşünceleri er meydanında yani yaşayarak deneyecek, olası sonuçları üzerine bir değerlendirme yaparak son kararınızı vereceksiniz gibi geliyor.

Merkür burcuna girince, bazı gizli bilgiler, dedikodular kulağınıza gelecek. Bunların doğruluğundan emin olmak gerek çünkü manupulasyon, yanıltma veya yanılma, yanlış anlama söz konusu olabilir.

Bu ay 11 Kasıma kadar yollara dikkat edin derim, yollarda ani aksilikler, sıkıntılı şeyler yaşayabilirsiniz. Kafanız dalgınken yola çıkmayın derim. Ay sonlarında yollar konusu gecikme, uçağı vs kaçırma şeklinde yaşanabilir. Çok şeyle bir anda ilgilenmek dikkatinizi dağıtabilir.

Mars’ın Başaka geçmesinin bir faydası olacak sizin için sanırım, otorite takımıyla, ya da işinizde ileri gelenlerle bir mücadele dönemi yaşayacaksınız, mücadele açık yaşanacak, taleplerinizi daha kararlı ortaya koyacaksınız, ve istediklerinizi almak için gerekli bir hırs ve kararlılıkla olayların üzerine gideceksiniz. Aktif ve sonuçtan korkmadan ama ne istediğiniz bilerek ve istediğini almak için istekli, emin bir şekilde ilerleyeceksiniz. Bu mücadele bir uzun sürecek ama gerekli bir mücadele olduğunu bilerek nefesinizi uzun tutmanız lazım. Ya bu mücadeleye girmeyin ya da uzun bir mücadele olduğunun bilinciyle girin derim.

Kiminiz de sanki bir şeye adım atmak isteyecek, bu iyi görünüyor, ama size ay sonunu bekleyin derim evet, adımlarınızı atın ama son kararınızı vermeden önce gözünüzü gelişmeler açın ve olayın olası gidişatı hakkında ipuçlarını yakalayın derim, hedefiniz olumlu mu, doğru mu vs bunu irdeleyecek zaman tanıyın, bir gözünüz değerlendirmede olsun derim.

Yeni bir şey var hayatınızda, yeni bir şeye birden başlıyorsunuz. Kafanızda birikmiş şeyler birden sizi yeni bir sürece, eyleme, yeni bir rotaya sevk edecek. Hayatınıza yenilik, taze kan getiren yeniliklerin ilk adımlarını birden atacaksınız. Sanki bir haber, duyduğunuz bir şey rotanızı yeni yöne çevirecek aniden. Veya epeydir hakim olan atmosferden sizi çıkaracak bazı hızlı gelişmeler var, sanki siz de bu haberi bekliyormuşsunuz gibi hemen hayatınıza yeni aktivitelere, eylemlere yöneleceksiniz. Eski rutin devam ederken hayatınıza girecek taze aktiviteler hareketlendirecek sizi.

Bu ay dışarıdasınız, ortamlarda canlı, gözde olmayı başaracaksınız. Adeta sahnedesiniz.

Parasal endişelerinizi bitiren önemli bir girişim başlatabilir ay sonunda bunun güzel sonuçlarını alabilirsiniz. İş konusunda gerçekten bu ay önemli bir manevra yapıp iş ve para durumunuzu düzeltecek adımlar sonuç verecek.

Bu ay görünen ne net şey kafanızdaki ciddi dağınıklığın bitmesi ve kendinizi hayatın içinde hareket halinde yaşıyor hissetmeniz olacak. Yeni insanlar, yeni girişimler size heyecan verecek. Bir de sürpriz bir şey var ama nedir acaba bu? Asıl sizi harekete geçirecek şey işte bu sürpriz olacak? Hayatınızın enerjisini aniden değiştiren, var olan havayı dağıtan taze bir hava gibi bir şey girecek hayatınıza.

Kiminiz için bu kesinlikle bir aşk gibi görünüyor. Evet, bir gizli hayran peydah olabilir her an. Gizliden gizliye başlayan bir şey birden gün ışığına çıkabilir. Ya da dediğim gibi, bir anda biri çıkacak karşınıza ve siz birden kendinizi bir ilişki içinde bulacaksınız. Eski mi yeni kişi mi bilemiyorum ama taze bir hava getireceği kesin.

Zaten bu ay cazibeniz üzerinizde olacak ay boyunca. Çekici enerjinizle kişileri kendinize çekeceksiniz.

Bu ay girişimler için gerçekten iyi bir ay ancak dediğim gibi girişimleri ya Merkür retrosundan önce ya da sonra başlatın sonra aksiliklerle uğraşmak durumunda kalırsınız.

Bu ay bir dostun da önemli bir desteğini alacaksınız gibi. Sanki sizi olası bir şeyden ya alıkoyacak ya da tam işiniz kötü gidecekken, müdahale ederek işin lehinize gelişmesine katkıda bulunacak.Oğlak Burcu ( 22 Aralık-19 Ocak )


Sevgili Oğlaklar bu ay gündeminiz nasıl bakalım…

Öncelikle Mars’ın 11 Kasımda Aslandan çıkıp dost Başak burcuna geçmesi sizi rahatlatacak bir gelişme. Bunu artı hanenize yazalım. Mars Başak geçtikten sonra yaklaşık 6 ay bu burçta kalacak ve epeydir sizi zorlayan, eylemlerinize, işlerinize taş koyan Satürn’ün zorlu enerjisinden kurtulup biraz olsun ilerleme kaydedebileceksiniz.

Mars retro yani geri pozisyon aldığı için 6 ay Başakta kalacak, bu da işinize gelecektir çünkü Başaktan olumlu enerjiler alırsınız, hele Mars gibi hareket veren, cesareti artıran, girişimci yapıyı canlandıran, pratik ve hızlı kararları eyleme dökme kararlılığı ve şevki veren, her tür girişimlerde size destek olacak yıldız gerçekten ihtiyacınız olan akıcı enerjileri hayatınıza katacaktır. Daha bir canlı, pozitif ve keyifli olacaksınız. Epeydir Satürn kare yani gergin enerjiler veren Teraziden sizi zorlanmıştı, ekstra sorumluluklar bindirdi üzerinize, bir taraftan kariyer mücadelesi, öbür taraftan başka yükümlülükler ve gelişen bazı aksilikler moralinizi çökertmişti. Şimdi Mars sayesinde yüzünüze bir gülümseme gelecektir. Ve bir türlü akmayan, gitmeyen işlerinize akıcı enerji ile hareket getirecektir, bu sayede olumlu ilerlemeler kaydedebileceksiniz.

Kafanızda bazı büyük planlar, projeler varsa, Mars’tan güç alarak kolayla eyleme dökebilirsin. Yalnız küçük bir uyarı; 24 Kasımda Merkür Yay burcunda retro yani geri pozisyon alıp 14 Aralıka kadar retro kalacak, bu tarihler arasında girişim başlatmayın derim, ya bundan önce ya da sonra başlatın, yoksa aksiliklerle boğuşmak durumunda kalırsınız. Bir de 25 Kasımda Yay burcunda hafif çaplı bir Güneş Tutulması olacak, bu da tam bir girişime başlamak niyetindeyken, sizi alıkoyacak bir gelişme yaşanabilir, bu demektir ki, biraz daha sabırlı olmanız lazım o konuda.

Mars 9.evden önemli girişimlerinize, projelerinize, işbirliklerine hız ve verimli ve akıcı hareket katacaktır. Yollar gündeminizde yoğun olacak, önemli ve dost kişilerle yakın temaslar, karşılıklı destek, dayanışma söz konusu olacak.

Varsa yasal işleriniz hız kazanacak ve yasal işleri daha kısa sürede halledebileceksiniz.

Sürpriz dost ziyaretleri söz konusu olabilir, belki bir eski dosttan beklenmedik bir haber alabilirsiniz, onun sürpriz bir ziyaretiyle sevinebilirsiniz. Belki eski bir sevgili ile karşılaşabilir, şaşırıp sevinebilirsiniz.

Kimi Oğlaklar da çocukları ile mutlu bir gelişme yaşayabilir. Onun bir ödül almasıyla mutlu olabilirsiniz, ya da eğitimiyle ilgili olumlu bir sürece girmesi mutlu edebilir sizi.

Bu arada, bebek bekleyenler de her an anne/baba olma sevincini yaşayabilir. Sürpriz bir hamilelik de söz konusu olabilir, benden söylemesi. Bu özellikle ay sonlarından itibaren gerçekleşebilir.

Satürn epeydir meslek, sosyal statü evininizde, haritanızın tepesinde baş misafir olarak gezmekte. Siz Satürn’e yabancı değilsinizdir, onun insanı zorlayan, terleten, şanstan uzak, sadece emek, çalışma ve akıllı ve sorumlu bir tavırla sabırla ilerlemeye sevk etmesini, epeyce terlettikten sonra ödüllerini vermesine alışıksınız. Ama bu sefer size de ağır gelmiştir eminin, tam tepenizde gezerken, hem iş hem genel hayat sorumluluklarınızı artırması, belki sorumluluklarınız artmamıştır ama ruhsal olarak sizin kaldıramayacağınız noktaya gelmiş olabilir sorumluluklarınız. Adeta kaçmak, işi gücü bırakıp gözlerden uzakta, inzivaya çekilmek isteyebilirsiniz zaman zaman. Ama Satürn tam tepedeyken işi gücü bırakmak da zordur çünkü hem kariyer elde etmek, elde ettiğiniz kariyeri pekiştirmek hem genel hayat şartlarınızı kalıcı olarak iyileştirmek için tam da zamanıdır, yani fırsatlar yaratıp mücadele ederek hayatınızın kalitesini yükseltmenin de sırasıdır, o yüzden yapacak bir şey yok, emek vermeye devam, çok yorulduğunuzda arada bir kısa tatil kaçamağı yapmak düşer size, tekrar sorumluluklara dönmek kaydıyla. Mars bu konuda da size destek olacaktır emin olun, ihtiyacınız olan tatil fırsatlarını yaratarak hem belki iş ve tatil bir arada şeklinde fırsatlar da vererek hem işinize keyif, eğlence, hareket getirir hem de para kazanırsınız bu vesileyle.

Bazı Oğlaklar kafasında dönüp dolaşan planları eyleme dökmek fırsatını bulacaklar bu ay, özellikle kararlılık ve cesaret gerektiren bir plansa.

İş sahibi Oğlaklar yeni ve olumlu işbirliği yaratacak güzel fırsatlar için bu ay tam zamanı. Para kazanmak için iyi bir zaman ayrıca.

Bu ay bütün Oğlaklar için bir küçük veya büyük hayal veya isteklerini gerçekleştirme imkanı bulacaklar. Bu belki uzun zamandır almayı düşündüğünü bir kitap olabilir, ya da daha büyük bir şey olabilir. Ne olursa olsun sizi çok mutlu edecek, çocuk gibi sevineceksiniz.

Sağlığıyla ilgili endişesi olanlar için de güzel haber, kuruntudan, stresli enerjiden kaynaklı geçici sıkıntılar olduğunu anlayacak, rahatlayacaksınız. Ayrıca sağlığınızı güçlendirmek için iyi bir zaman. Sadece kafanızı meşgul eden bir düşünce olacak gibi özellikle ayın 3. Haftası civarında, bu bağışıklık sisteminizi zorlayıp sizi hasta edebilir, bu düşünceden pozitif yollarla çıkmayı başardığınızda rahatsızlığınız da geçecektir.

Aşka gelirsek, bir aşk düşecek hayatınıza, adeta postadan bir mektubun düşmesi gibi. Bu bir yoldan gelen biriyle olabilir, ya da önce gizli gizli başlayan sonra giderek belirginleşen bir aşk olabilir. Kanımca ay sonunda Venüs burcunuza girdiğinizde, kendinizi aşık olarak bulabilirsiniz, en azından duygularınızı harekete geçiren bir şeyler var.

Sevgilisi olan veya evli Oğlaklar ise, sanırım baş başa kalmak, romantizm yaşamak isteyeyecek gibi. Ay sonunda birlikte bir seyahat planı yapabilirsiniz birden. Ya da sevgiliniz/eşiniz bir tatil planını sürpriz olarak yapabilir. Sevginizi tazeleyeceğiniz ortamlar yaratacak, biraz olsun stresten uzak kalmak iyi gelecek. Sevildiğinizi görmek de ayrıca mutlu edecek.Kova Burcu ( 20 Ocak-18 Şubat )

Sevgili Kovalar 11 Kasımda Mars zıt burcunuz Aslandan çıkıp Başak burcuna giriyor, ilişkilerde yaşadığınız kimi zaman canlı, hareketli, kimi zaman tartışmalı, hararetli süreç de bitiyor. Bunun iyi tarafı kafa karışıklığınızın, duygusal karmaşanızın bitecek olmalı. Dikkatinizi başkalarına vermekten de vazgeçeceksiniz, biraz içe dönecek, ruhsal boyutta zaman zaman derinlere dalacaksınız. Bazen bu da sizi sıkabilir ama merak etmeyin Mars Başaktayken bazı sorunlarınıza olumlu çözümler getirerek sizi bazı duygusal yüklerden de kurtaracaktır.

Mars yaklaşık 6 ay Başak burcunda kalacak çünkü bu burçta geri pozisyon alacak. Sizin ruhsal dünya, derin düşünceler, gizli düşünceler, gizli arzular, yatırım evinizde olacak.

Yatırım konusunda Mars’ın 6 aylık bu pozisyonu size iyi gelecektir, bu sürede bazı borçları ödeyip kurtulacaksınız, ayrıca parasal olarak güçlenebileceğiniz güzel fırsatlar doğacaktır. Evliyseniz veya sevgiliniz varsa, onun maddi imkanlarının da gelişmesiyle rahat edeceksiniz, yani size bir şekilde ek para gelecek bir yerlerden. Belki aileden birinin maddi durumunun iyileşmesi size yaracak. Belki nafaka vs alıyorsanız eğer, bunda bir artış söz konusu olabilir. Ya da birinden alacağınız varsa, o beklenmedik bir anda size dönebilir.

Kimi Kovalar da sanki bir mahkeme sonucu maddi bir kazanım alacak gibi. Kimi Kovalar ise, sanki bir ortaklık, bir işbirliğinin ardından para kazanacak. Bir şekilde maddi durumunuzu düzeltme imkanı buluyorsunuz.

Ayın 11’ine kadar biriyle takışma yaşamak istemiyorsanız dikkat edin derim.

Kafanızda evle ilgili yatırım planları var, sizi meşgul etmekte, evi güzelleştirmek, ev almak vs planlarla dolu. Ve gerçekleşme imkanı da oldukça kuvvetli, ama bir süreç ve emek gerektiriyor.

Bu ay zaman zaman kendinizi rotasız hissedebilirsiniz, burcunuzda bulunan Neptün kafanızı dağıtabilir, gözünüzün önünü görmekte zorluk çekebilirsiniz, böyle zamanlarda kendinizi mutlu eden şeylerle ilgilenin ve dağınık havanın geçmesini bekleyin derim. Geçici sıkıntılara dikkatinizi vermeyin.

Yay burcuna giren Venüs ve Merkür size yeni arkadaşlıkların, yeni sosyal ortamların kapısını açabilir. Hayatınıza renk katacak insanlar keyfinizi yerine getirecektir. Kiminiz sanki belki geçici bir süre ile de olsa, bir hobiye hayat vermek, onunla ilgilenmek isteyebilir, size iyi gelecektir bu tür hobi faaliyetleri.

Geçen ay aranız bir dostla veya arkadaşlar bozulduysa ki Mars Aslanda iken mümkündür, bu durumu bu ay düzeltme imkanınız olacak.

Ay sonlarında sürpriz seyahatlere hazır olun derim. Sizi mutlu edecek ve birden karar vereceksiniz. Ayrıca yine ay sonlarından itibaren önemli dostlardan ilgi ve destek göreceksiniz. Bu arada, belki ilk kez önemli bir dost sizden destek isteyecek. Daha önce o size destek olurken, bu sefer siz ona destek olacaksınız. Bu ay dost, ahbaplarla yoğun bir iletişim trafiği var, iletişime açık, bol bol sohbetler yapacaksınız. Bir fikir çatışması, atışması da yaşanabilecek bu arada ama bunu uzatmak istemeyeceksiniz. Bir yakının fikrini öğrenecek ve şaşıracaksınız o kişiyi daha önce öyle tanımadığınızı düşüneceksiniz. Yani bir yakının bilmediğiniz bir yönüyle karşılaşmak sizi şaşırtacak.

Aşk durumuna bakarsak, yeni aşk bekleyenler için aşk yeni ortamlarda karşınıza çıkabilir gibi. Kafanıza göre birini arıyorsanız sanki böyle bir ilişki için zamanı gibi. Aşkta durumlar açık gibi görünmekle birlikte, bazı yaşanacak tecrübeler, olayların ardından duygularınızı anlayacaksınız. Ay sonlarında ikilemedesiniz, ya iki kişi arasında kalacaksınız, ya da var olan ilişkide git-geller yaşayacaksınız ama kendinize ve ilişkinize zaman tanırsanız olan biteni, duygularınızı daha net anlarsınız. Normalde çabuk karar veren, duygularını çabuk tahlil eden birisiniz ama bu sefer yıldızların enerjileri size titreşimleri farklı bir aşk taşıyor, ya ta taşımış çoktan, bu size tereddütler yaşatacak haliyle. Aşkı alışık olmadığınız bir tarzda yürüteceksiniz.Balık Burcu ( 19 Şubat-20 Mart )

Geçen ay dost Akrepten epeyce güçlü enerjiler aldınız, bunların desteği ile girişimlerinize hız verdiniz, dost çevrelerden destek gördünüz. Öte yandan iş yerinde bazı tatsız durumlar yaşamış da olabilirsiniz, çalışanlardan biri sizi bir hayal kırıklığına uğratmış olabilir. Kimi Balıklar da sanki bir akraba ile ilgili bir sıkıntılı gelişme yaşamış olabilir. Yani düşündüğünüzden farklı tavır görmeniz sizi şaşırtmış olabilir. Kimi Balıklar ise, yanında çalışan bir kişinin beklenmedik bir kararıyla zor durumda kalmış olabilir. Neyse, bunlar şimdi geride kalıyor.

Mars 11 Kasımda zıt burcunuz Başak geçince, hem muhatap olduğunuz kişilerin hem sizin tavırlarınız netleşiyor. Bu arada, hatırlatmak isterim; Mars yaklaşık 6 ay zıt burcunuz Başakta kalacak, retro yani geri pozisyon alacağı için. Bu ay işler hem netleşecek hem biraz karışacak gibi görünüyor sizin için. Çünkü Mars’ın zıt burcunuzdaki pozisyonundan başka, Yay burcuna geçen Merkür 24 Kasımda retro olacak ve 14 Aralıka kadar retro kalarak iletişim kanallarını karıştıracak, sizin da kafanız karışacak biraz. Bundan başka yine Yay burcunda 25 Kasımda hafif çaplı bir Güneş Tutulması yaşanacak. Bunlar işyerinde ve genel hayatınızda bazı değişikliklerin habercisi gibi.

Kiminize iyi gelecek kiminizin de hayatınız biraz karıştıracak, planlarınızda bazı değişiklikler yapmak durumunda kalacaksınız. İyi anlamda şu olabilir, iş yerinde otorite takımında gerçekleşecek bir değişim, veya onların kararlarında bir değişiklik sizin pozisyonunuzu güçlendirebilir beklenmedik bir şekilde. Ancak bu rekabeti de beraberinde getirecek gibi. Bazı kişilerin açık rekabet veya düşmanlığını yaşayabilirsiniz. Yani sizinle derdi olanlar net bir şekilde kendiniz gösterecek.

Eğer siz iş verenseniz, belki işinizde sağ kolunuz olan biriyle veya ortağınızla yolları ayırabilirsiniz. Daha önceden kafanızda düşündüğünüz başka biriyle ortalık, işbirliğine yönelebilirsiniz.

Ancak şunu söyleyim, doğru adımlar attıysanız işte, işler biraz çetrefil hale gelse de, gelişen durumlardan karlı çıkabilirsiniz. Şayet yanlış adımlar attıysanız, rakiplerinizin pozisyonu güçlenebilir, onlarla mücadele zorlaşabilir bu süreçte.

Para konusunda, ilginç gelişmeler olabilir bu ay, yeni bir proje, yeni bir işbirliğine imza atabilirsiniz hem bu işbirliği oldukça sürprizli ve beklediğinizin ötesinde karlı olabilir, yine de uyarmak isterim, işbirliği yaptığınız yani birlikte dans edeceğiniz kişiyi araştırın derim. Gel-git akıllı biri olabilir, birden ay sonunda vazgeçme riski var. açıkcası dağ fare doğurabilir. İlginç bir iş dönemi sizin için gerçekten. Ya beklediğinizin ötesinde sürpriz güzel gelişmeler var, ya da beklenti çıtanızı yüksek tutup hayal kırıklığı yaşama riski var. siz siz olun istikrarı bırakmayın derim.

Para konusu gerçekten sürprizli. Bu ay bence her şeye rağmen parasal olarak iyi gelişmeler bekleyin derim. Ayrıca sosyal elit ortamlarda boy göstermek isteyeceksiniz, girdiğiniz önemli ortamlarda ilginç haberler duyacaksınız bazı kişilerle ilgili.

Yeni işe başlamak isteyen Balıklar varsa, bence iyi bir zaman, ancak dediğim gibi Merkür’ün retro olduğu dönemler hariç.

Eski dostlarla buluşmak için iyi bir zaman, özellikle ay sonunda böyle bir buluşma, dostlarla sohbet, bir araya gelmek iyi gelecek size.

Aşka bakarsak, Mars sizi ilişkiler evinde bir hevesli bir durgun yapabilir, duygularınızın grafiği inişli-çıkışlı olacaktır. Duygularda istikrar kolay olmayabilir, o yüzden hevesinizin azaldığı dönemler karar vermeyin derim çünkü başka dış etkenler, meseleleri ilişkinize yansıtabilir, hata edersiniz. Doğru bir ilişki için Mars destek olacaktır. İlişkiye gerekli olan enerji, şevki verecektir, bazı konuları sevgilinizle birlikte açık açık konuşup anlaşabileceksiniz. Güçlenen ilişkinizi size güven verecektir. Kalbi boş olan Balıklar ise, bu ay maceracı bir ruh halinde olacak. Ay sonunda ya yeni başlayan bir ilişki hızla sıcak, güzel bir yakınlaşmaya dönüşecek ya da eski bir sevgiliyle bir araya gelmeniz söz konusu olacak gibi.

“Burçlar ve Fal” sayfasına dön