Hz. Yusuf Rüya Tabirleri

Rüyanizin Tabiri,Rüyalarin Anlamlari.
Kullanıcı avatarı
busem
8.Seviye Üye
Mesajlar: 4594
Kayıt: 27 May 2008, 14:09
Konum: PaTRoN

Okunmamış mesaj

Hz. Yusuf Rüya Tabirleri nedir

Hz. Yusuf Rüya Tabirleri

Hz. Yusuf’un rüya tabiri Kuran-ı Kerim’de Yusuf Suresi’nde anlatılmaktadır. Hükümdar gördüğü rüyayı etrafındakilerden yorumlamasını istedi. Hz. Yusuf’un yanında zindanda kalmış ama sonradan kurtulmuş birisi de orada bulunuyordu ve bu rüyayı Yusuf’a tabir ettirebileceğini söyledi. Hz. Yusuf’un rüyası hakkındaki detayları aşağıdaki Yusuf Suresi’nin ilgili ayetlerinde görebilirsiniz.

Yusuf Suresi 45-49

45 – O ikiden kurtulmuş olanı nice zamandan sonra hatırladı da dedi ki: “Ben size o rüyanın tabirini haber veririm, hemen beni gönderin.”

46 – “Ey Yusuf, ey doğru sözlü! Bize şunu hallet: Yedi semiz ineği, yedi cılız inek yiyor. Ve yedi yeşil başakla diğer yedi kuru başak. Umarım ki, o insanlara doğru cevap ile dönerim, onlar da (senin kadrini) bilirler.”
47 – Dedi ki: “Yedi sene eskisi gibi ekeceksiniz, biçtiklerinizi başağında bırakınız, biraz yiyeceğinizden başka. ”
48 – “Sonra onun arkasından yedi kurak sene gelecek, önceki biriktirdiklerinizin biraz saklayacağınızdan başkasını yiyip bitirecek.”
49 – “Sonra da onun arkasından yağışlı bir sene gelecek ki, halk onda sıkıntıdan kurtulacak, (üzüm, zeytin gibi mahsülleri) sıkıp faydalanacak.”

“Rüya Tabirleri” sayfasına dön