Namazla Alakalı ibretlik Hikaye

Kullanıcı avatarı
Biriciq
1.Seviye Üye
Mesajlar: 74
Kayıt: 10 Eki 2011, 22:11
Konum: Herşey bir mavi kadar uzaktır insana, bir mavi kadar yakın...

Okunmamış mesaj

Bir imam efendi varmış imam ama hakkıyla işini yapanlardan namazını tadilierkana uyarak kılmaya çok dikkat edermiş cemati hayranmış imam efendiye.

Birgün öğlenamazı kıldırırken cemaate imam efendi tam öğlenin sünnetinde sağına selam verirken yaşlı ak sakallı bir ihtiyar görür sola selam verir hemen sağına döner bakar ihtiyar yok.

Farza geçer hemen farz namazdada aynısı olur.imam efendi şaşkındır son sünnete durur tam sağa selam vercek ihtiyar gine orda sola selam vermeden sorar'' amca sen kimsin necisin hep namazda sağa selam verirken varsın sola selam verip geri baktığımda yoksun ''der.

ihtiyar adam ''eğer beni merak ediyorsan istersen pesine cematinide al bir karanlık sokak var orayı geş ordan korkunçmu korkunç bir sokak var orayıda geş ondan sonra yeşil bir kapı çıkacak önüne o kapının üzerinde''LAİLAHE İLLALLAH MUHAMMEDÜN RESULALLAH''yazıyo o kapıdan gir beni orada bulacaksın,kim olduğumu ancak ozaman söylerim''demiş.

imam efendi hemen cemaate dönüp ''benim başımdan böyle böyle bir iş geçti hadi benle geliyomusunuz ''der.

Cemaat çok sevdikleri imamlarını yanlız bırakmazlar,önce karanlık sokaktan geçerler.Korkunç sokağa gelince imam efendi arkasına bir bakarkiş cemaatten kimse kalmamış sokak o kadar korkunçmuş ki hepsi kaçmışlar.

İmam efendi o sokaktan geçmiş yeşil kapıyı görmüş kapıki güzelliği gözlerini kamaştırmış üzerinde''LA İLAHE İLLLALLAH MUHAMMEDÜN RESULALLAH''yazıyomuş .Hemen içeri girmiş içerisi okadar güzelmişki imam efendi büyülenmiş .İhtiyar adam orada bir koltukta imamı bekliyormuş.İmam efendi hemen sormuş'''dediklerini yaptım dediğin sokaklardan geçtim fakat cemaatim korkunç sokağa gelince beni bırakıp kaçtılar şimdi de bana sen kimsin''der .

Yaşlı adam gülümseyerek imam efendiye''ben Azrail(a.s)im ve sen öğlenin daha sünnetinde sağa ilk selam verdiğinde beni gördün ya işte ozaman tereğayından kıl çeker gibi ruhunu bedeninden aldım ama sen bunu anlayamadın bile.Sonra o karanlık sokak var ya orası senin tabutun cemaat seni omuzlayıp getirdi .

Sonra o korkunç sokağa yani kabrine koydular imanın o kadar kuvvetli ki hakkıyla kıldığın namazlar yaptığın görev seni oradan hiç korkmadan geçirdi ve burasıda CENNET-İ ALA dilediğin gibi yaşa ''demiş.

alıntı

“Hadisler Dini Hikayeler” sayfasına dön