Verdiğim Tüm Sözler Hükümsüzdür!

Burda Beyinler Konuşur
Kullanıcı avatarı
SeGe
7.Seviye Üye
Mesajlar: 1314
Kayıt: 05 Ağu 2008, 13:25

Okunmamış mesaj

Kalp yorgunluğu nedir bilir misiniz? İçiniz üşür bazı geceler tan vakti bir bıçak yarasının izi gibi sızlar gönlün kabuk bağlamış yerleri. Bazen çok sevda artığından bazen sadece yoksunluktan kendinizi ruhun uçurumuna bırakıverirsiniz.Şu hayat denilen kimine çok uzun kimine kısacık bir an gibi gelen yolculuk; neden bunca yükü vurur sırtımıza? Hep acelemiz varmış gibi telaşlı üzgün yorgun az keyifli genelde mutsuz içinde hep “daha” taşıyan bu koşuşturma neden? Daha zengin daha mutlu daha güzel daha yalnız daha çok ve bir dolu “daha” yüklü sıfatlarla örülüyor çevremiz.
Günler kendini tekrara başladı burada. Gönüllü yaşam mahkumluğu böyle olmalı. Geldik ya bir kere tekamül etmeden dönmeyeceğiz. İyi ama ruhumun dayanacağı bir direk bulmak lazım. Elinde tuttuğu bir torba bile ağır gelirken insana yüreğe basan bunca ağırlığı neyle taşımak gerekiyor?
Kalbin hasar almışsa bir kere zamanla su alıp batarsın. Gemiler gibi işte! Hani deniz kıyısına çekilip ölüme terk edilmiş ileride parçalanıp başka işlerde kullanılacak demir yığını muamelesi gören gemiler vardır ya işte onlar gibi yüreği de kıyıya çıkıyor insanın bazen. Bakıyorsun ileride başka bir iş için kullanılacak bir organdan öteye gitmiyor.
Bunları düşününce dedim ki bütün sözlerim geçersizdir. Attığım imzalar verdiğim tüm yeminler antlaşmalar kontratlar aşka dair ne demişsem sevdiğime hepsi hükümsüzdür.
Dün gece yarısı etrafta sessizliğini korurken karanlık çıkıp balkona bir sigara yaktım. Bu şehri seyrettim uzunca ışık yanan evleri uyumamış insanları her yanan lambanın bir hayatın uzak işaretleri olduğunu düşündüm. Kaç yaşama tanıklık ediyorsa manzaram o kadar sevda kırıkları dolu etrafım. Hepsi birisine tutamadığı bir söz vermiş olmalıydı. Hatta evliliğini ilişkisini devam ettirenlerin bile ilk zamanlar verdikleri yeminlere ne kadar bağlı kaldıkları da soru işareti yaratıyor kafamda.
Genetik olmalı Adem ile Havva’yı hatırlayınca Tanrı’ya verilen sözü bile tutamayan insanoğlu kendi cinsine söylediğini ne kadar süre koruyabilir ki? Kafam bozuldu benim verdiğim bütün sözler hükümsüzdür hepsini ikinci bir emre kadar aşklarımın üstünden çekiyorum.


Kalbimi kıyıya çektim. Su aldıkça batışını izliyorum. Bu yüzden ettiğim hiçbir yeminin geçerliliği yoktur. Eski sevdaların da sözlerinin arkasında durup bakmıyorum. Şimdi kim hangi gönülde bitmeyecek sandığı sevgisine yeminler ediyorsa orada kalsın. Ben bir müddet daha en azından yeni bir aşka kadar kimliğimle birlikte hükümsüzüm!

“Beyin Fırtınası” sayfasına dön